31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili açıklamasıdır.

Polis memuru erkek arkadaşını öldüren kadına müebbet hapis istemi Polis memuru erkek arkadaşını öldüren kadına müebbet hapis istemi

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimi ile ilgili bilgi vererek, adaylık başvurularının alınmaya başlandığını açıkladı.

İl Başkanı Seher Ünsal “Yerel seçimler milletimize hizmet etme noktasında bizim için önemli. AK belediyecilik anlayışını tekrar Kırşehir başta olmak üzere, tüm ilçelerimize kazandırmayı hedefliyoruz. AK Parti olarak yerel seçim startını verdik. Türkiye Yüzyılını inşa edecek yerel yöneticilerimizin belirleneceği yerel seçimlerde uygulayacağımız usul ve esaslar AK Parti Genel Merkezimizce belirlendi. Buna göre: Belediye Başkan aday adaylıkları için başvurular 9 Kasım 2023’te başlayıp, 17 Kasım 2023’te sona erecek. Temayül yoklaması ise 19 Kasım Pazar günü elektronik ortamda yapılacak. Aday başvurularının dijital ortamda alınmasıyla kağıt israfının önüne de geçeceğiz. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri aday adaylıkları için başvuru süreci ise 9 Kasım 2023’te başlayıp, 3 Aralık 2023’te tamamlanacaktır. Başvurular, başvuru.akparti.org.tr resmi web sitemizde yer alan formların elektronik ortamda doldurulup sisteme yüklenmesiyle yapılacak. Başvurunun tamamlanması için aday adayları, ilgili teşkilat birimine giderek doldurduğu formun çıktısını imzalamaları gerekecek. Başvuru için belirlenen bağışlar, Gazze’deki kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla AFAD aracılığıyla iletilmek üzere kullanılacaktır. Bu sefer başvuru aidatı almıyoruz. Bağış alınacak. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 50 bin TL, İl belediye başkanlığı için 30 bin, ilçe belediye başkanları için 20 bin TL bağış alınacak. Aday adaylık sürecimiz partimize ve Kırşehir’imize hayırlı olsun” dedi. (HABER MERKEZİ)