Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni  “A Takımı”nı belirleyecek

 

AK PARTİ’DE KONGRE HEYECANI

AK Parti’nin 4’üncü Olağanüstü Büyük Kongresi, 7 Ekim Cumartesi günü  yapılacak.

Kongrenin teması “Türkiye Yüzyılı” olarak belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önce salonun dışında ardından kürsüde konuşacak. Erdoğan’ın özellikle terörle mücadele, yeni anayasa ve ekonomiye dair yeni mesajlar vermesi bekleniyor.

Kongrede, AK Parti’yi yerel seçimlere taşıyacak kadro şekillenecek. 75 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda büyük oranda değişikliğe gidilmesi bekleniyor.

ERDOĞAN “A TAKIMI”NI BELİRLEYECEK

Gözler ise kongrenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “A Takımı”nda olacak. Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleri arasından MYK, yani genel başkan yardımcıları seçilecek.               

CUMHUR İTTİFAKI'NDA KIRŞEHİR KRİTERİ… CUMHUR İTTİFAKI'NDA KIRŞEHİR KRİTERİ…

Öte yandan AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, AK Parti’nin 7 Ekim’de gerçekleştireceği 4. Olağanüstü kongre öncesi bir açımlama yaptı.

Başkan Ünsal, “7 Ekim 2023 tarihinde “Türkiye Yüzyılı için hep yeni, hep ileri” mottosuyla icra edeceğimiz 4. Olağanüstü Büyük Kongremiz öncesinde, geleneksel hale gelen basın açıklamamızı yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. 14 Ağustos 2001’de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde “Aydınlığa Açık, Karanlığa Kapalı” şiarıyla kurulan AK Parti’miz, 3 Kasım 2002’den bu yana girdiği her seçimde milletimizin derin teveccühüne mazhar olmuştur. Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma; kısacası her alanda Türkiye’ye sayısız eser ve hizmet kazandırmıştır. 22 yıllık siyasi tarihinin istisnasız her gününü millete hizmet yolunda harcayan AK Parti, bugüne kadar birçok sınavdan geçmiş, tarihte benzerine pek rastlanmayan badireler atlatmıştır. Bu badirelere karşı her defasında milli iradeye koşmuş, sandıktan başka iktidar yolu tanımamıştır. Yaklaşık çeyrek asırdır; 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletimizin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan partimizin bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan bir diğeri ise dinamik kalmayı başarabilmesidir” dedi.

Seçim zaferlerinin ardından kan tazelemeyi bir vazife olarak gördüklerini söyleyen Başkan Ünsal, “Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen bizler her defasında kan tazelemeyi adeta kendimize bir vazife olarak biliyoruz. Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hâkim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır. Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durarak yenilikçi bakış açımızla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcıyız.  Bu kongre sürecimiz de tamamen bu yaklaşıma hizmet edecektir. Hep yeni hep ileri diyerek kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı da bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı AK Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongre’mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

81 ilden binlerce AK Partili, 7 Ekim'de Ankara Spor Salonu'nda buluşacak. 4'üncü Olağanüstü Büyük Kongre Kırşehir’den Milletvekili Necmettin Erkan, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal ile birlikte AK Parti’li Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Çiçekdağı Belediye Başkanı Hasan Hakanoğlu, Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Emre Demirci, AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Ali Demir,  Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer ile Gençlik kolları Başkanı Haydar Bilgin’in katılması bekleniyor.  (HABER: CEMRE BAYRAM)