Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimde kimleri aday göstermeyecek? Özelliklerini tek tek sıraladı... 

Sağlık sorunlarım var dedi, görevinden istifa etti Sağlık sorunlarım var dedi, görevinden istifa etti

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesi Kırşehir'in gözü kulağı Ankara'dan belirlenecek adaylara çevrildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçimler öncesi adayları belirleme kriterlerini anlattı. Yerel seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda başkan adaylarının özelliklerini sıraladı. Erdoğan, "Bize yük olan değil, yük alanlarla yol yürümeliyiz. Partinin oyunu artırmayacaksa, faydadan çok zarar getirecekse, dedikodulara konu olacaksa, bunlarla bizim işimiz olmaz" dedi.

Ayrıca mevcut belediye başkanlarından değişecek olanlarla da temasa geçeceklerini belirten Erdoğan, bu süreci kırıp dökmeden, küskünlüklere yol açmadan götüreceklerini belirtti.

Kendilerine yük olanlarla değil yük alanlarla yol yürümek istediklerini ifade eden Erdoğan, "Partinin oyunu artırmayacaksa, faydadan çok zarar getirecekse, dedikodulara konu olacaksa, bunlarla bizim işimiz olmaz. Mevcut belediye başkanlarından değişecek olanlarla da temasa geçeceğiz. Onların gönüllerini alacağız. Siz de bu konuda duyarlı olun. Kırıp dökmeden süreci götürelim. Küskünlüklere yol açmadan; o arkadaşlarımızla görüşerek bunun bir bayrak yarışı olduğunu anlatalım. Seçimlerde de birlikte çalışalım" mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Aralık tarihinden sonra adayları açıklayacaklarını söylemesinin ardından AK Parti Kırşehir'de kimi aday gösterileceği merak konusu oldu.. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker