AK Parti Kırşehir Milletvekili adayları Necmettin Erkan ile Osman Arslan dün ilimizdeki yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

AK Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Ali Demir,Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Gençlik Kolları Başkanı Haydar Bilgin, Tanıtım ve Medya Başkanı Emre Bekdemir, İl başkan Yardımcıları ile yazılı ve görsel basın mensupları katıldı.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan, Kırşehir’in sorunlarını yakından bildiklerini ve bunları yıllarca görev yaptığı bürokraside edindiğim bilgi, beceriyi ve tecrübe ile çözeceğine dikkat çekti.

14 Mayıs’ta Kırşehir halkının oylarıyla milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler veren Necmettin Erkan, “Milletvekili seçilmem halinde memleketimde ilk yapmayı düşündüğüm temel projelerim arasında Ahiliktir. Bu konuda yıllardır üzerine çalıştığım pek çok projelerin var. Kırşehir’in termal turizmden hak ettiği paya alması için çok çalışıp, en az 3-4 termal 5 yıldızlı otelin yapılmasını sağlayacağız. Organize Sanayi Bölgemizin daha da büyüyüp gelmişe için var gücümüzle çalışacağız. İstihdamı arttırıp, işsizliğin önüne geçeceğiz. Kırşehir ikinci birüniversite kazandırmak için projemiz var. İnşallah bir vakıf kurarak ikinci bir üniversiteyi Kırşehirimize kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Ankara'da seçim nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak Ankara'da seçim nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak

AK parti İkinci sıra adayı Dr. Osman Arslan da, Kırşehir’in başta sağlık ve eğitimde yaşadıkları sorunlar olmak üzere bütün sorunlarını çözümlemek için çalışacağını açıkladı.

36 yıllık hekimlik hayatının 18 yılını Kırşehir’de geçirdiğine dikkat çeken Ak Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Dr. Osman Aslan, "Kırşehir’deki hemşehrilerime yıllarca sağlık sektöründe hizmet etmenin mutluluğunu yaşadım. Elbette bu bir bayrak yarışı. Partimizden milletvekili olan ve yarım kalan hizmetleri inşallah tamamlamak sizlere nasip olacaktır. Kırşehir’de yeni ir 400 yataklı hastaneyi şehrimize kazandırırsak halkımızın sağlıkta yaşadığı pek çok sorunlar ortadan kalkmış olacaktır. Kırşehir’e daha çok yatırım yaparak hem nüfusumuzun artışı sağlanacak, hem de işsizlik ve istihdam sorunu çözümlenmiş olacaktır. Biz bu konuda elimizden gelen bütün çalışmaları yapacağız. Organize Sanayi Bölgesini genişletme çalışmalarını inşallah biz tamamlayarak daha çok yatırımcının Kırşehir’e gelmesine vesile olacağız. Ayrıca Kırşehir’de sulu tarım çalışmalarına önem vereceğiz. Malya Ovası’ndaki tuzlu ve çorak alanlara güneş enerjisi sistemleri kurulmasına önderlik edeceğiz” diye konuştu.

Toplantı milletvekili adayları ile basın mensupları arasındaki sohbet ve soru cevap kısmıyla sona erdi.

(HABER: AYHAN CEYLAN)