Ahi Evran Camii ve Türbesi Miniatürk’te Ahi Evran Camii ve Türbesi Miniatürk’te

Vali Buhara: “Kadınlarımıza ihtiyaç duydukları imkanları ve fırsatları sunmanın gayretindeyiz”

Kırşehir Valiliği öncülüğünde, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hayata geçirilen Yenice Aile Destek Merkezi’nin açılışı Vali H. Mete Buhara’nın katıldığı programla açıldı.

Merkezin açılış töreninde yaptığı konuşmada, kadınlarımızı üreten bireyler haline getirerek kursiyerlerin sosyal, kültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimlerini hedeflediklerini belirten Vali H. Mete Buhara, “Kreş ve eğitim sınıflarının yanı sıra aşçılık, el işleri gibi beceri atölyelerini de içeren, kursiyerlerimizin sosyal, kültürel, mesleki ve kişisel anlamda gelişimlerini hedefleyen Kayabaşı ve Yenice Aile Destek Merkezlerimizin (ADEM) açılışını gerçekleştirdik. Kadınlarımız burada öğretmenleri eşliğinde birçok alanda kurs görerek eğitim alacaklar. Merkezde kadınlarımıza hem mesleki kurslar verilmekte hem de sağlıklı bir aile ve toplum için koruyucu ve önleyici eğitimlerde verilmektedir. Toplumsal etkileşimi sağlamaya yönelik faaliyet gösteren bir birimimiz olan Aile Destek Merkezimizin Kayabaşı ve Yenice Mahallelerinden sonra üçüncü merkezimizi de açacağız. Kadınlarımıza ihtiyaç duydukları imkanları ve fırsatları sunmanın gayretindeyiz. Merkezin açılışında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Açılış kurdelesinin kesilmesiyle devam eden program, Vali Buhara ve beraberindekilerin merkezde verilen kurslar hakkında bilgi alması ve kursiyerlerle sohbet etmesi ile devam etti. (HABER MERKEZİ)