Vahaboğlu, “Kırşehir Çiğdem”e konuştu:

 

“AHLÂKLI SPORCULAR

YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Kırşehir Spor Lisesi ve Borsa İstanbul 75.Yıl Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hakan Vahaboğlu, Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

40 Şehirgücüspor, Gençlikspor’a zorlansa da kazanmasını bildi: 5-3 40 Şehirgücüspor, Gençlikspor’a zorlansa da kazanmasını bildi: 5-3

Müdür Vahaboğlu, Kırşehir’de yetenekli sporcuların olduğunu ve bu yetenekli sporcuların kendi okullarında eğitim görüp Türk sporuna faydalı bireyler haline getireceklerini belirtti.

Hakan Vahaboğlu yaptığı açıklamada, “Okulumuz Kırşehir’de Spor Lisesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında açılmış olup 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Borsa İstanbul 75.Yıl Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ile bir araya gelmiş olup okul müdürlüğünü de bu tarihten itibaren yürütmekteyim. Bizler okul idarecileri olarak öncelikle Ahlaki değerler, Akademik başarı ve bunun yanında da sosyal faaliyetlerde de okulumuzu destekliyoruz. Son yıllarda elde ettiğimiz eğitimdeki başarımızın yanında da sportif anlamda da başarılarımız devam ediyor. Sportif başarı elde etmemizde en önemli paya sahip olan Beden Eğitimi Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 102 tane öğrencimiz olup lisanslı öğrencimiz aktif olarak spor eğitimlerinin yanında spor hayatlarını sürdürüyor. Bütün öğrencilerimiz tüm spor dallarında yarışmalara katıldılar ve ödüllerini aldılar. Madalya kazandılar ve okulumuz adına üstün bir başarı sergilediler. Bizim okulumuz özellikle Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na (BESYO) öğrenci vermek ve alt yapısını oluşturmak. Okulumuzun mazisi kısa süreli olmasına rağmen kısa sürede iyi işlerin altına imza attık. Bugün TFF 2’nci Futbol Ligi’nde ve THF Kadınlar Hentbol 1’inci Ligi’nde mücadele eden sporcularımız var. Bunun yanında amatör liglerde de sporcularımız var. Bu sayıların artarak devam etmesi adına çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. İlerleyen yıllarda farklı branşlarla okulumuza çevre illerden öğrenciler alarak onların gelişimine katkı sunup ülke sporuna karakterli, kişilikli ve herkesin gıptayla baktığı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Kısaca Kırşehir’de sporun dinamosu olmayı hedefliyoruz. Spor yönünde tüm öğrencileri velilerimizin spora yönlendirmesini istiyoruz. Spora yönelen öğrencilerin eğitimde daha fazla başarı elde ettiği görülüyor.

Öte yandan Spor Lisesi kızlar ve Erkekler Hentbolda şampiyon olup gruplarda mücadele etme hakkı elde ederken, Futsalda ise kızlar ve erkeklerde finalde kaybedip ilk 2’ncisi oldu.

(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)