Vali H. Mete Buhara, Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve beraberindeki heyet ile birlikte Kırşehir Ahilik Müzesini gezdi.

Ahiliğin ve Anadolu’muzun kültürel ve sosyal değerlerinin sergilendiği ve alanında bir ilk olma özelliği taşıyan Ahilik Müzesini gezerek misafirlere tanıtan Vali H. Mete Buhara, “Bugün Değerli Bakan Yardımcımız ve MÜSİAD Genel Başkanımız ile birlikte Ahilik Müzesi'ni gezdik. Akabinde Bedesten Zanaatkarlar Çarşısını ziyaret ettik. Kısa sürede örnek bir müze konumuna gelen Ahilik Müzesini çok beğendiklerini ifade eden kıymetli konuklarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ahilik tarihinin anlatıldığı, geleneksel üretim malzemelerinin yer aldığı, Ahilik ile ilgili bütün görsellerin sergilendiği müze medeniyetimizin temel değerlerinden olan ve Ahilik alanında açılan ilk müze olma özelliği taşıyan Kırşehir Ahilik Müzesi açıldığı günden beri ziyaretçi akınına uğruyor. Müze, açıldığı günden itibaren 27.500’den fazla kişiyi ağırlamış bulunuyor. (HABER MERKEZİ)

Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret