KIRŞEHİR’de 18-24 Eylül tarihlerinde 36’ıncısı düzenlenecek olan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında esnaf ve vatandaşlar davul zurna eşliğinde kutlama programlarına davet edildi.

Kırşehir'de kütüphanesinde 189 bin 635 kitap bulunuyor Kırşehir'de kütüphanesinde 189 bin 635 kitap bulunuyor

Kırşehir’de 36'ıncı Ahilik Haftası etkinliklerine davet edilen kuruluşlara Ahilik Sancağı ve Türk Bayrağı hediye edildi. Davul zurna eşliğinde gerçekleştirilen davette oda başkanları esnaf ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı. 18 Eylül Pazartesi günü etkinliklerin başlayacağını söyleyen Kırşehir Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, “Ahilik Haftası kutlaması Kırşehir merkez olmak üzere tüm Türkiye’de ve yurtdışı temsilciliklerimizde gerçekleştirilmekte. Bu çerçevede Ahiliğin Başkenti Kırşehir’de 1 hafta olmak üzere ummalı bir kutlama programı var. Bunun içinde hazırlıklarımızın son ön çalışmalarını yapıyoruz. İlimizde Ahilik Haftası etkinliklerinde yapılacak olan kitap fuarının, kurulum çalışmaları Cacabey Meydanı’nda devam ediyor. Bunun yanısıra bir çok alanlarda da etkinliklerimiz gerçekleştirilecek. Dolu dolu bir hafta geçirmek için bütün kurumlarımız seferber oldu. Ahilik Haftası kutlamalarına kaleden 9 pare top atışıyla başlayacağız. Bu güzel etkinliklere bütün herkesi bekliyorum” diye konuştu.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk ise "Kırşehir'de 1 hafta boyunca Ahilik Haftası etkinlikleri düzenleyeceğiz. 81 ilden kooperatif başkanlarımızı, TESK, TESKOM Başkanlarımızı ilimizde ağırlayacağız. Şehrimize yakışır bir şekilde kutlamalarımızı gerçekleştireceğiz. Tüm hemşehrilerimizi Ahilik Haftası etkinliklerimize davet ediyorum" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker