"GENÇLERİMİZİN VE KADINLARIMIZIN ÖNÜNÜ HER ZAMAN AÇALIM" "GENÇLERİMİZİN VE KADINLARIMIZIN ÖNÜNÜ HER ZAMAN AÇALIM"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu'nun Kırşehir ile ilgili müjdelerini duyurdu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Kırşehir'e gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan'ın da bulunduğu Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri toplantısına katıldı.

Gerçekleşen toplantının ardından Milletvekili Erkan, Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu'ndan aldıkları müjdeleri paylaştı. AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan, yaptığı açıklamada, "Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Kemal Şamlıoğlu ilimizi ziyareti esnasında 81 ilde Ahilik konusunu Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde tanıtacaklarını ve eğitim camiasının Ahilik Merkezinin Kırşehir olacağının sözünü verdi. Ayrıca Ahilik Anlayışında Sanat ve Estetik konulu kısa film yarışmasının, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz koordinesinde, Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmekte olduğunu belirten Bakan Yardımcımız, bu yarışma ile öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini Ahilik anlayışında sanat ve estetik kavramlarıyla bütünleştirerek görsel sanat çalışmaları aracılığıyla ortaya koymalarını hedeflediklerini söyledi. Yarışma neticesinde ödüller Kırşehir’de Ahi Evran Üniversitesi ile işbirliği içerisinde sahiplerine verilecektir. Bunlara ilaveten Mesleki eğitimin temelini oluşturan Ahilik ve Girişimcilik dersi ile cesaret, kahramanlık, cömertlik ve fedakârlık gibi insanı insan yapan birçok değerin birleşiminden oluşan, en temelde edep üzerine kurulan değerler sistemi olan ve gençlik eğitiminin esasını teşkil eden Fütüvvet dersi, 2024-2025 eğitim öğretim yılında seçmeli dersler havuzuna eklenmiştir. Bununla birlikte Ahilik dersinin önümüzdeki dönemde liselerde ders olarak okutulacağı hususunu da Sayın Bakan Yardımcımızdan duymuş olmanın mutluluğu hepimizi gururlandırdı" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)