9 günlük Kurban Bayramı Tatilinde Kırşehir Ahi Müzesi ziyaretçilerini bekliyor.

Başkan Ekicioğlu: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun Başkan Ekicioğlu: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun

16 Haziran’da başlayan ve 9 günlük Kurban Bayramı izninde tatile çıkan hem yurt içinden, hem de yurt dışından çok sayıda vatandaş Kırşehir'e geldi.

Anadolu'daki esnaflığın ve ticaretin bugüne nasıl ulaştığını gösteren, Kırşehir’in en önemli değerlerinden biri olan Ahi Evran-ı Veliyi anlatan çeşitli eşyaların ve maketlerinin canlandırılmasının yapıldığı Kırşehir Ahi Müzesi Kurban Bayramı tatili süresince ziyaretçilerini ağırlıyor.

         Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Yardımcısı Eyüp Temur, Bayram öncesi gazetemiz muhabirine verdiği özel açıklamalarda, Ahi Müzesinin Kırşehir’in adeta tarihi özeti olduğunu söyleyerek tarihimizi bilmek geleceğe yön verir diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kırşehir'imizin en önemli değerlerinden biri olan Ahi Evran-ı Veli'nin Ahi Müzemizde hala yaşatılıyor olması çok güzel bir duygu. Kırşehir'i görmek isteyen vatandaşların mutlaka burayı görmeleri ve tarihe inmeleri gerekiyor. Müzemizin sistemi gereği içeride bulunan Ahi Evran-ı Veli'nin eşyaların ve maketlerinin sesli anlatımı mevcuttur. Tüm misafirlerimizi bekliyorum ve iyi bayramlar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Fahrettin Toker