İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in göreve gelir gelmez eski Rektör Vatan Karakaya'nın ekibinden Rektör Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Prof. Ahmet Gökbel’i görevden alarak yerlerine yeni Rektör Yardımcılarını ataması, bir hukuk müşavirini de açığa alması yeni dönemde haksızlık, hukuksuzluk ve yanlış işlere göz yummayacağı mesajını verdi.

Kamuoyunun yeni Rektör Kasım Karahocagil’den büyük beklenti içerisinde olduğu göz önünde bulundurulursa yeni uygulamalara ve görev değişiklikleri Ahi Evran Üniversitesi içinde takdirle ve umutla karşılandı.

Üniversitede geçmiş yıllarda çok sayıda akademisyenin çeşitli nedenlerle yaşadıkları haksızlıkları ve yanlışlıkları dile getiren yazdıkları dilekçelere cevap verilmediği, birçok hak kaybının yaşandığı, resmi evrakların kaybolduğu, kumpas, baskı mobbing ve haksız soruşturmalarla yıldırma politikalarının uygulandığı iddiaları sıkça dillendiriliyordu. 

Yeni Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in yönetim anlayışının bu şekilde devam etmesi halinde doğru işlere imza atacağı ve yanlış işlere göz yummayacağını anlamını taşıdığı gözlemleniyor.

Üniversite camiasının Rektör Karahocagil’e güvendikleri, doğru olan her konuda yanında oldukları ifade ediliyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)