Rektör Karahocagil, basınla buluştuğu toplantıda açıkladı…

 AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRENCİ SAYISI 21 BİNE ULAŞTI

 

         1 Ağustos 2023 tarihinde Kırşehir Ahi Evran ÜniversitesiRektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. Musa Özata ve Genel SekreterDr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter ile birlikte ilk kez Kırşehir basınıyla bir araya geldi.

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin gelişme sürecini, çalışmalarını ve projelerini anlatan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, toplantısına çalışmaların anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle başladı.

2006 yılında kurulan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde öğrenci sayısının 2 bini yabancı olmak üzere 21 bine ulaştığını belirten Rektör Prof. Dr. Karahocagil, kalite çalışmalarına önem verdiklerine dikkat çekti.

Göreve geldiği günden bu yana Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin şehirle temasını sağlamaya çalıştıklarını ve her fırsatta il yöneticileriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve halkla bir araya geldiklerini belirten Rektör Karahocagil, “8 yıl önce başlattığımız kalite çalışmalarında uzun yol aldık. Bu alanda patentini aldığımız yazılımlarımızı 3 üniversiteye sattık. Hatta ÖSYM’ve bile program sattık. Programlar üretmeye devam edeceğiz Hedefimizi yeni yazılımları çıkartarak satışlarımıza devam edip, üniversitemize gelir getirmektir” dedi.

Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi Genel bayramlaşma Ahi Evran Külliyesi'nde gerçekleştirildi

Ahiliği model olarak aldıklarını, hazırladıkları bölgesel kalkınma projelerinin Kırşehir’e ve Ahi Evran Üniversitesi’ne sağlanacak katkılara da değinen Rektör Karahocagil,  “İnşallah bu projelerimizi en kısa sürede hayata geçirmek istiyoruz. Çünkü sağlık ve spor turizmi projeleri şehrimize ciddi katkılar sağlayacak” ifadelerini kullandı.  (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Ayhan Ceylan