Fakülte binalarının yanı sıra öğrencilerin barınma sorununa da kökten çözüm getiren Kırşehir Ahi Evran ÜniversitesiYönetimi, 2017 yılının ekim ayında 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdunun temelini attı. Öğrenci odaklı çalışmalarıyla üniversitemize yeni bir vizyon kazandıran Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya sayesinde, öğrencilerin barınma sorunu ortadan kalktı.

YKS giriş belgeleri erişime açıldı YKS giriş belgeleri erişime açıldı

Kırşehir Ahi Evran ÜniversitesiMerkez Yerleşkesinde yer alan öğrenci yurdu, 3 blok halinde 45 bin 516 m² alan üzerine inşa edilirken iki blok öğrenci yurdu, bir blok ise sosyal tesis olarak projelendirildi. Öğrenci yurtlarına ait blokların 11 kattan, sosyal tesisin ise 1 kattan oluşması planlanırken yurtlarda toplam 666 oda yer aldı.

2 bin 664 yataklı öğrenci yurdunun yanı sıra Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun gayretleri ve özverili çalışmaları sayesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fahri doktora töreninde sözü verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Kırşehir’e yaptıracağı 500 öğrenci kapasiteli yurdun ihalesi, 18 Ekim 2017 tarihinde yapıldı.

Eğitimde marka şehirlerden biri olan Kırşehir’de üniversite eğitiminin de üst düzey başarıya ulaşması için sürekli çalışan Kırşehir Ahi Evran ÜniversitesiYönetimi, devam eden fakülte inşaatları, öğrenci yurtları ve akademik çalışmalarla Kırşehir’in bir eğitim şehri olması için yoğun çaba gösterdi.

MARATON TRİBÜNÜ VE KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ İNŞAATI DEVAM ETTİ

Fiziki durumunu gün geçtikçe iyileştiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Maraton Tribünü ve bin 500 kişiye hizmet verebilecek kapasitede olan Kongre ve Kültür Merkezi inşaatı 2017 yılında da devam etti. 2016 yılında yapımına başlanan Stadyum ve Maraton Tribünü inşaatına çok önem veren Kırşehir Ahi Evran ÜniversitesiYönetimi sayesinde, 5 bin kişi kapasitesiyle hem şehrin hem üniversitemizin ihtiyacının karşılanması sağlandı.  

Üniversitemiz inşaatlarının hızla tamamlanması ile birlikte öğrencilerin daha farklı bir kampüs hayatı yaşayacağını garantileyen üniversitemizde, öğrencilerin özellikle akademik donanımları, sosyal hayatları ve barınma alanlarını iyileştirme konularında hassasiyetle çalışıldı.

ÜNİVERSİTEMİZDE 50 METRELİK BAYRAK DİREĞİ VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

Fakülte binaları, yurt inşaatları ve diğer binaların yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlük Binası önüne 50 metrelik bayrak direği yapıldı. Kırşehir’in her yerinden rahatlıkla görülebilecek 50 metre yüksekliğindeki bayrak direğindeki 150 metrekarelik Şanlı Bayrağımız 20 Eylül 2017 tarihinde göndere çekildi.

Yine 2017 yılında üniversitemizin asfaltlama çalışmalarına da hız verilerek çevre düzenlemesi gerçekleştirildi. 2017 yılının nisan ayında başlanılan asfaltlama çalışmaları kapsamında Rektörlük binası yolu, Yemekhane yolunun bir kısmı ile Stadyum ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) bağlantı yolunda Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) kaplama çalışmaları yapıldı. Yaklaşık olarak 13 bin 545 metrekare asfalt kaplama çalışması yapılan Üniversitemiz Merkez Yerleşkesinde, bu çalışma ile ulaşımda rahatlama sağlandı. (HABER MERKEZİ)