Kalite süreçlerini başarı ile tamamlayıp son olarak EFQM Üstün Performansta Yetkinlik düzeyinde 5 Yıldız ödülüne layık görülen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemini bu kez Amasya Üniversitesine anlattı.

Amasya’da çeşitli temaslarda bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek Amasya Valiliğini ziyaret edip Amasya Üniversitesi’nde Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemine dair bilgiler verdi.

AMASYA VALİLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, 27. Dönem Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil ile Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, önce Amasya Valisi Yılmaz Doruk’u ziyaret etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Vali Doruk, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Rektör Karahocagil ve beraberindeki misafirleri ile bir süre sohbet etti. Bilgi alışverişinin yapıldığı görüşmede Karahocagil, kabullerinden ve misafirperverliklerinden dolayı Amasya Valisi Yılmaz Doruk’a teşekkür etti.

AHİLİK TEŞKİLATI BİR KALİTE HAREKETİ

“Mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum” “Mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum”

Ziyaretin ardından Amasya Üniversitesine geçildi. Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’nin rektörlük makamında ağırladığı ziyarette iki mevkidaşüniversiteler ve eğitim hakkında bir süre sohbet etti.

Daha sonra toplantı salonunda Amasya Üniversitesi akademik ve idari personeline BKYS’nin tanıtımı yapıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Rektör Karahocagil,  İç kalite güvence sistemleri olarak kurguladıkları bu uygulamada iki adet yazılım geliştirdiklerini bunlardan birinin Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi olduğunu ifade etti.

Karahocagil konuşmasının devamında “Biz bütün kalite çalışmalarımızı aslında ahilik felsefesine dayandırıyoruz. Yapılan ürüne ve eğitime bir hizmet standardı getirilmesi, bu standartlara uyulmadığı zaman kontrol ve yaptırımlar gerçekleştirilmesi aslında ahilik teşkilatının bir kalite hareketi olduğunu da gösteriyor. Biz de bütün kalite çalışmalarımızı bu manada Ahiliğe yasladık. O yüzden değer temelli bir kalite hareketinin çalışması içerisindeyiz” sözlerini kaydetti.

AMASYA ÜNİVERSİTESİ PERSONELİNE BKYS TANITILDI

Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in konuşmasının ardından BKYS ile ilgili teknik bilgileri Kalite Yönetim Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Hüseyin Şimşek verdi.

Programla ilgili genel bir değerlendirme yapan Şimşek, “Kalite Yönetim Sistemi, Kalite Yönetim Sistemlerinin Bütünleşik Hale Getirilmesinin Amacı, BKYS Uygulaması ve Modüllerin Kullanımı” konularına değindi.

Toplantı katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)