Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi kamu kurumları ile ikili ilişkilerini güçlendirmek amacıyla protokoller imzalıyor.

Bu kapsamda ilk olarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve T.C. Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Taha Enes Şener arasında bir protokol imzalandı. 23 Nisan 2024 tarihinde imzalanan protokol ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AHİSEM), Kooperatifçilik Eğitimi Yönetmeliği kapsamında çalışma konusu, ortak sayısı ve ciro gibi kıstaslara göre belirlenen kooperatif ve üst kuruluşların yönetim ve denetim kurulu asıl ve yedek üyelerine eğitim vermesi planlandı. Protokol ile birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde artık Kooperatifçilik Eğitimi de AHİSEM tarafından verilecek.

İkili işbirlikleri kapsamında bir diğer protokol Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) arasında imzalandı. 30 Nisan 2024 tarihinde üniversitemizde gerçekleştirilen Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özata ile İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Dr. Varol Dur arasında imzalandı.

Protokol kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile birlikte belirlenecek sektörlerde mesleki eğitim kursları düzenlemek, kursların eğitici giderlerini karşılamak, planlaması yapılan mesleki eğitim kurslarının duyurulması ve katılımlarının teşvik etmek, mesleki eğitim kursları kapsamında eğitim mekânlarının belirlenmesini sağlamak, kursları başarı ile bitirenlere belgelerini vermek ve verilecek eğitimlere eğitici desteği sağlamak amaçlanıyor.(HABER MERKEZİ)

Rektör Karahocagil, Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Toplantısına katıldı Rektör Karahocagil, Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Toplantısına katıldı