Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerine, İl AFAD MüdürlüğüEğitmenleri tarafından afet farkındalık, deprem, sel, heyelan, çığ, yangın ve tahliye eğitimi verildi.

         AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen eğitimde, yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, afet öncesi buluşma alanlarının belirlenmesi, afetlerden sonra ilk 72 saatte kendi kendinize yetebilmeniz için, ihtiyaç malzemelerimizden oluşan afet çantasını hazırlamanın önemi, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için alınması gereken tedbirler detaylı olarak ele alınmıştır.

         Afetlere karşı mücadelenin en önemli basamağı bilinçli bir topluma sahip olmaktır. Bilinçli bir toplum olmanın temel taşlarından biri ise erken yaşlardan itibaren eğitimler verilmesidir. Farkındalık eğitimini almış, acil durumlara karşı yapması ve yapmaması gerekenleri bilen bilinçli bir nesil yetiştirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

         Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü Kırşehir genelinde devam eden eğitim faaliyetleriyle halkını muhtemel afetlere karşı hazır ve bilinçli hale getirmeyi amaçlıyor. Afetlere hazır ve dirençli bir Kırşehir için eğitimleri devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

Türkiye Kamu-Sen’den Meteoroloji Müdürlüğü’ne ziyaret Türkiye Kamu-Sen’den Meteoroloji Müdürlüğü’ne ziyaret