Tiyatro Festivali’ne  Kırşehir’de büyük ilgi Tiyatro Festivali’ne Kırşehir’de büyük ilgi

Ahi Evran Musiki Derneği (AHEMDER) Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle bir konser verecek.
“Cumhuriyetin 100’ü Tangolar, Valsler ve Türk Musikisi’nde Kadın” konulu konser Kırşehir Belediyesi’nin de katkıları ile gerçekleştirilecek.
Şef Mahir Demir’in yönetiminde sunulacak konser 2 Kasım’da saat 19.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde başlayacak. 
Ahi Evran Musiki Derneği Başkanı Dr. Berker Öztürk, “Dernek olarak müzik kenti Kırşehir’de müzik kültürünün geliştirilmesini sağlamak, müziği daha çok sevdirmek ve sık sık konserler düzenleyerek Kırşehir halkına Türk Sanat Müziği’ni
sevdirmek ve kültürel etkinliklere ilgiyi daha da istiyoruz. UNESCO müzik şehri olan Kırşehir’e ikinci bir musiki cemiyeti yakışır diyerek yaklaşık 10 ay önce kurulan Ahi Evran Musiki Derneği topluluk olarak “Zeki Müren Anma Konseri” ile “Sadettin Kaynak Konseri” verdi. Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle 2 Kasım’da Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhuriyetin 100’ü, Tangolar, Valsler ve Türk Musikinde Kadın konseri vereceğiz. Cumhuriyetimize yakışır bir konser vermek için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bütün hemşehrilerimizi Cumhuriyetimizin 100. Yıl konserine davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 
(HABER: İLKNUR ÖNCÜ)