Ahi Evran Musiki Derneği (AHEMDER) Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle bir konser programı düzenledi.

“Cumhuriyetin 100’ü Tangolar, Valsler ve Türk Musikisi’nde Kadın” konulu konser Kırşehir Belediyesi’nin de katkıları ile gerçekleştirildi. Şef Mahir Demir’in yönetiminde sunulan konser 2 Kasım’da saat 19.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi.

Konsere Kırşehir Vali Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz ve Osman Uçar, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, CHP Eski İl Başkanı Hüseyin Çakmak, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi Müdürü Şehnaz Taş ve çok sayıda davetli katıldı.

Ahi Evran Musiki Derneği (AHEMDER)'nin Kurucu Başkanı Berker Öztürk'ün başkanlığında gerçekleştirilen “Cumhuriyetin 100’ü Tangolar, Valsler ve Türk Musikisi’nde Kadın” temalı konser, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Kırşehir’de Helebişciler Gecesi gerçekleştirildi Kırşehir’de Helebişciler Gecesi gerçekleştirildi

Ahi Evran Musiki Derneği Başkanı Dr. Berker Öztürk yaptığı açıklamada; "Bizleri bütün projemelerimizde destekleyen Şehnaz Taş ve ekibine, Halil Çalışır ve ekibine, sanatın olduğu her yerde biz varız diyerek desteklerini her daim hissettiğimiz Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu ve ekibine, önceki koro şefi ve ekibine, şimdiki ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Henüz 1 sene önce kuruluş adımlarını attığımızda derneğimizin ismini Ahi Evran Musiki Derneği olarak seçmiştik. Ahilik iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin ve güzel meziyetlerin adı olup kelime olarak kardeşim demektir. Ahi Evran'ın önderlik ettiği Ahilik Teşkilatı Anadolu Selçukluları Dönemi'nde beylikler kurmuş ve türk tarihinin ilk cumhuriyeti ahiler cumhuriyetini Ankara'da kurmuşlardır. Bizde Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılında cumhuriyet fikrine türk tarihinde öncülük eden Ahiler şehri Kırşehirimizde büyük bir coşkuyla bayramınızı kutluyoruz" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)