Kırşehir Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırşehir Ahi Evran Öğrenci Yurduna anasınıfı açıldı.

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen, merkez üssü Kahramanmaraş ili olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremler nedeniyle, depremden etkilenen ailelerimiz ve çocukları Gençlik ve Spor Bakanlığı Kırşehir Ahi Evran Kız Öğrenci Yurdunda misafir ettiklerini açıkladı.

Misafir edilen depremzede ailelerin çocukları için İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Kırşehir Ahi Evran Kız Öğrenci Yurdunda anasınıfı açıldığını belirten İl Müdürü Metin Alpaslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Numan Nafiz Şahin, Müdürlüğü Şube Müdürü Murat Çoban ile birlikte Kırşehir Ahi Evran Öğrenci Yurdunu ziyaret ederek İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan anasınıfında eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden minik öğrencilerle bir araya geldi.

İl Millî Eğitim Müdürü Alpaslan anasınıfında incelemelerde bulunduktan sonra minik öğrencilerimizin anasınıfında yapmış oldukları etkinliklere katıldı.

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Yeğin'in de yer aldığı ziyarette Kırşehir Halk Eğitimi Merkezimiz gönüllü usta öğreticileri tarafından ilimizde misafir edilen depremzede ailelerimizin çocukları için üretilen örgü bebekler öğrencilere dağıtıldı.

(HABER MERKEZİ)