Vali Buhara: "Birliğimiz, dirliğimiz daim olsun"

 Ahi Çarşısı’nın geleneksel kahvaltısına yoğun ilgi…

 

         Kırşehir'in simge çarşılarından biri olan Ahi Çarşısı yönetimininher yıl geleneksel olarak düzenlediği kahvaltıya katılım yoğun oldu.

Çarşı’nın ikinci katında sabah saat 10.00’da başlayan kahvaltılı toplantıya Kırşehir Valisi H. Mete Buhara başta olmak üzere CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık ve çok sayıda Ahi Çarşısı esnafı katıldı.

Ahi Çarşısının Yönetim Başkanı Ömer Gürler'in katılımcılara teşekkür ederek başladığı  kahvaltı programında  konuşan Vali H. Mete Buhara, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür etti.

Vali Buhara, "Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Ahi Evran Veli Hazretlerinin dediği gibi; esnafın, erenlerin, insanımızın sofrası açık olacak. Kaidelerden birisi bu. Bugün de bu açık sofraların birine katılmaktan mutluyuz. İnşallah beraber kahvaltı yapıp sohbet edeceğiz.  Bizleri davet ettiğiniz için, böyle bir ortamda esnaflarımızla bizleri buluşturduğunuz için başta Ahi Çarşısı yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Böyle keyifli sofralarda hep beraber olmayı Allah bize her zaman nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Kahvaltılı toplantı çarşı esnaflarının sorunları ve beklentilerini dile getirdiği karşılıklı sohbetle sona erdi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

EGM'den kurbanlık alım satımı yapacaklara yönelik uyarı EGM'den kurbanlık alım satımı yapacaklara yönelik uyarı

Editör: Cemre Bayram