Ahilik kültürüne ilişkin çalışmalarıyla tanınan, ömrünü ve varlığını Ahiliği ve Kırşehir’e adayan, Kırşehirimizin yetiştirdiği değerli insan “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü vefatının 6. Yıldönümünde Kırşehir Belediyesi’nce düzenlenen bir programla anılacak.

Kırşehir’de Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni kuran ve 50 yıldan fazla bir süre her iki kurumun da başkanlığını yapan, Ahilik Esnaf Bayramı ve Haftası’nın kutlanmasına öncülük eden Mustafa Karagüllü, 17 Mayıs 2018 tarihinde 90 yaşında aramızda ayrılmış ve 18 Mayıs 2018 tarihinde Kümbetaltı Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

“Ahi Baba” Karagüllü’yü anma programı 17 Mayıs Cuma günü saat 10.00'da Kümbetaltı Mezarlığı’ndaki kabrinin ziyareti ile başlayacak.

Saat 11:00'de Ahi Evran Külliyesi Zanaatkarlar Çarşısı'nda başlayacak Anma Programı’nın andından saat 12:00'de de Kırşehir Belediye'since Ahi Evran Cami'sinde Mevlid-i Şerif okutularak dua okunacak.

Kırşehir Belediyesi’nin yeni  kursları 3 Haziran’da başlıyor Kırşehir Belediyesi’nin yeni kursları 3 Haziran’da başlıyor

Anma Programına tüm Kırşehir halkı davet edildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)