Ağrı Valisi son zamanlarda en merak edilen isimler arasında yer alıyor. İnsanlar Ağrı Valisi Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorularının yanıtlarını arıyor.

Ahi Evran kimdir? Ahi Evran nereli ve türbesi nerede? Ahilik nedir? Ahi Evran kimdir? Ahi Evran nereli ve türbesi nerede? Ahilik nedir?

Ülke gündemi içerisinde konuşulan isimler arasında Mustafa Koç var. Mustafa Koç, son zamanlarda en merak edilen isimler arasında yer alıyor. Peki, Ağrı Valisi Mustafa Koç kimdir? Mustafa Koç kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte detaylar:

1976 yılında Adana'nın Kozan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Adana - İmamoğlu İlçesi Malıhıdırlı Köyü'nde, lise öğrenimini ise Rize'de tamamladı. 1995 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1999 yılında mezun oldu. 2000 yılında Siirt İline Kaymakam Adayı olarak atandı.

Burdur Yeşilova, Denizli Çardak ve Akköy ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılında Çorum Ortaköy Kaymakamı olarak atandı. Sırasıyla Ağrı - Diyadin Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Ağrı – Eleşkirt Kaymakamlığı,Kütahya - Hisarcık Kaymakamlığı, Konya – Bozkır Kaymakamlığı, Osmaniye - Düziçi ve Bursa Gürsu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yayınlanan 2022/209 sayılı Valiler kararnamesiyle Kağıthane Kaymakamlığından Niğde Valiliğine atanan İlimiz Valisi Sayın Mustafa KOÇ, evli ve 3 çocuk babasıdır. (HABER: FAHRETTİN TOKER)