Kurugöl Köyü'nden Çam Ailesi'nin acı günü Kurugöl Köyü'nden Çam Ailesi'nin acı günü

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda AFAD İl MüdürüÖmer Bozkurt ve AFAD ekibi tarafından “Afet Farkındalığı ve AFAD” konulu söyleşi programı gerçekleştirildi.

                İl AFAD Müdürlüğü tarafından düzenlenen söyleşide; Afetlerde gönüllülüğün önemi, afetler ile ilgili temel bilgiler, Türkiye’de meydana gelen afetler, çevremizdeki riskler, afet öncesindeki hazırlıklar, afet sırasında doğru davranışlar, afet sonrasında ilk saatler, afet ve acil durum çantası, afet ve acil durum planı, toplanma ve barınma alanları, AFAD acil mobil uygulaması konuları anlatıldı.

                Ayrıca Kırşehir'de farkındalığı artırmaya yönelik gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri, AFAD gönüllüsü eğitimleri, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında paydaş kurumlar ile gerçekleştirilen tatbikatlar, Kahramanmaraş merkezli deprem ve bazı bölgelerimizde gerçekleşen sel afeti sonrası, AFAD ekibimizin ve gönüllülerimizin saha çalışmaları konuları da söyleşi programında anlatıldı.  

                “Afetlere Hazır Ol” sloganı ile gerçekleştirilen “Afet Farkındalığı ve AFAD” konulu söyleşi programında, üniversite öğrencileri ve çalışanlarının afetler konusunda bilinçlendirilmesi, olası afetler hakkında bilgi sahibi olmaları ve afetlere karşı hazırlıklı olmalarının gerekliliği vurgulandı.

AFAD İl Müdürlüğü ekipleri afetlere hazır ve dirençli bir Kırşehir için eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. (HABER MERKEZİ)