Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü tarafından Kaman, Mucur ve Çiçekdağı ilçelerinde bulunan kaymakamlığa bağlı birimler ile belediye personeline yönelik ilk yardım, hafif arama kurtarma, olay yeri yönetimi, trafik kazalarına müdahale ve afet farkındalık eğitimi verildi.

         İl AFAD Müdürlüğü eğitim salonunda gerçekleştirilen ilk yardım eğitimde; ilk yardım temel bilgileri, hasta ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanama, yaralanma, bilinç bozuklukları, kırık, çıkık, yanık, donma, zehirlenme, hayvan ısırma ve sokmalarda ilk yardım konularında önce teorik bilgi verilmiş olup ardından uygulama pratikleri gerçekleşti.

İlk yardım eğitimi sonrası gerçekleştirilen hafif arama kurtarma ve farkındalık eğitiminde ise arama ve kurtarma, olay yeri yönetimi, tahliye, kurtarma aracı ve kurtarmada kullanılan malzemeler, çadır kurulumu, hasta/yaralı taşıma teknikleri, yangın ve KBRN konularında uygulamaya dönük bilgiler paylaşıldı.  Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü, afetlere hazır ve dirençli bir Kırşehir için eğitimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

BAŞKAN EKİCİOĞLU HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR BAŞKAN EKİCİOĞLU HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR