AEÜ İLE YEŞİLAY PROTOKOL İMZALADI

 

Üniversitemiz ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırşehir Şubesi Arasında Protokol İmzalandı

Kamu kurum ve kuruluşlar ile paydaş ilişkilerine önem verilen Ahi Evran Üniversitesi’nde yeni bir iş birliği protokolüne imza atıldı. Göreve geldiği günden bu yana üniversitemizin gelişimi ve ilimizin kalkınması adına önemli çalışmalara imza atan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırşehir Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ali Güneş arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmza töreni 26 Ocak 2023 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşti.

İmzalanan protokolle ilgili kısa bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak kurumlar arası ikili iş birliklerine her zaman önem verdiklerini belirtti. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırşehir Şubesi ile yapılan protokolle gerçekleştirilecek sosyal faaliyetlerde üniversite personeli ve öğrencileri ile birlikte aktif bir şekilde yer almayı ve farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını kaydeden Rektör Karakaya, protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını temenni etti. 

Aylık düzenlemesi emeklilerde promosyon artışı beklentisi oluşturdu Aylık düzenlemesi emeklilerde promosyon artışı beklentisi oluşturdu

İş birliği protokolü kapsamında, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırşehir Şubesi tarafından üniversite öğrencilerinin bağımlılıkla mücadeleye katkı vermeleri, sağlıklı yaşam sürdürebilmeleri, sosyal, sportif ve toplumsal etkinliklere aktif katılım sağlayarak özgüvenlerini arttırmaya yönelik çalışmalara katkı yapmaları hedefleniyor. (HABER MERKEZİ)