Kırşehir'de seçim yarışı heyecanı sürerken, 31 Mart Pazar günü Kırşehir halkı, belediye başkanı, il genel meclis adaylarını, belediye meclis adaylarını ve muhtarlarını seçecek.

Yaklaşık 2 aydır sahada kıyasıya mücadele eden adaylar, şehrin bir çok bölgesini broşür, bayrak gibi tanıtıcı ürünleriyle donattı. Sadece şehir merkezinde değil köylerde ve kasabalarda da bir çok yerlerde adayların tanıtım görselleriyle kuşatıldı.

Biçerdövercilerle toplantı yapılacak Biçerdövercilerle toplantı yapılacak

Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de bazı provakatörler, belediye başkan adayları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarların bütçeleriyle şehrin bir çok bölgesini donattığı tanıtım ürünlerine zarar vermeye devam ediyor.

31 Mart mahalli idareler seçimlerine artık sayılı günler kala Kırşehir'de seçim yasaklarının başlayacağı son günlerde adayların en çok mücadele ettiği konulardan biri de tanıtım ürünlerine gelen zararlar. Şehrin bir çok bölgesinde bilinçli bilinçsiz kişi veya kişilerce adayların reklam ürünleri yırtılarak veya tamamen kaldırılarak şehrin ortamını germek isteyen gruplarca yapıldığı tahmin ediliyor. 

(HABER: FAHRETTİN TOKER)