31 MART’TA yapılacak mahalli idareler seçimlerine bir ay kala seçim takvimi işliyor. Buna göre Kırşehir’deki siyasi partilerin Belediye Başkan adayları, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri listeleri kesinleşecek ve 3 Mart Pazar günü resmen ilan edilecek.

İzmir’de yaşıyor,  gönlü hala köyünde… İzmir’de yaşıyor, gönlü hala köyünde…

                Kırşehir’de seçime iddialı hazırlanan siyasi partiler aday listelerini 20 Şubat Salı günü saat 17.00'ye kadar İl seçim Kurulu’na teslim etmişler ve AK Parti ve MHP’nin içinde bulunduğu Cumhur İttifakının Kırşehir Belediye Başkan adayı Dr. Osman Arslan, CHP’nin Belediye başkan adayı Selahattin Ekicioğlu, İYİ Parti’nin Başkan adayı Ufuk Cengiz olmuşlardı.  Bu isimlerin adaylıkları ile Belediye ve İl Genel Meclisi Üye adayları üzerinde yapılacak son değişikliklerin ardından bu listelerde aday olanların isimleri de 3 Mart Pazar günü kesinleşmiş olacak.Kesin aday listeleri il ve ilçe seçim kurullarınca ilan edilecek.

21 Mart'ta seçim propagandası ve yasaklar başlayacak. Seçim propagandası 30 Mart Cumartesi saat 18.00’de sona erecek.Oy verme günü ise mart ayının son pazar günü olan 31 Mart'ta yapılacak.

Bu arada siyasi partilerin Kırşehir’deki Belediye Başkanı, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri ile muhtar adayları seçim çalışmalarını il genelinde sürdürüyor. Adaylar seçmenleri ziyaret eden adaylar yapacakları çalışmalar ve projeleri anlatarak destek talebinde bulunuyorlar. (HABER: BEYHAN BALLI)