Kırşehir Belediye Başkan adayları yerel seçimler öncesinde mal varlıklarını açıklayıp açıklamayacağı merak konusu oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 31 Mart yerel seçimleri için yeniden aday gösterdiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mal varlığını açıklayarak tüm belediye başkan adaylarını mal varlıklarını açıklamaya davet etmesinin ardından, gözler Kırşehir Belediye Başkan adaylarına çevrildi.

Gürler Ailesi'nin acı günü Gürler Ailesi'nin acı günü

Kırşehir'de yerel seçimler öncesinde merkezde belediye başkan adayları birbirleriyle yarışacak. Birbiriyle yarışacak olan CHP'nin Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan, İYİ Parti'nin Belediye Başkan Adayı Ufuk Cengiz'in mal varlıklarını açıklayıp açıklamayacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

31 Mart mahalli idareler seçimlerine sayılı günler kaldı ve belediye başkan adayları saha çalışmalarını hızlandırdı. Kırşehir'de 1 dönem belediye başkanlığı yapan ve CHP'nin yeniden aday gösterdiği mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, gece-gündüz vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlara çözüm arayışında bulunurken, Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Osman Arslan ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ufuk Cengiz ise sahada vatandaşlara ulaşarak sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Peki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasının ardından ve diğer adaylara da çağrıda bulunmasının ardından Kırşehir'de Belediye Başkan Adayları bu çağrıyı nasıl değerlendirecek? Adaylar mal varlıklarını açıklayacak mı? (HABER: FAHRETTİN TOKER)