Aday adayları genel merkez yöneticilerini yakın takibe aldı

 

ADAY ADAYLARINI

LİSTE HEYECANI SARDI

 

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine 37 gün kala, Kırşehir’de siyasi partilerden milletvekili aday adayı olanları liste heyecanı sardı.

Şakalaşan gençlerden biri diğerini bıçakla yaraladı Şakalaşan gençlerden biri diğerini bıçakla yaraladı

Kırşehir siyasi kulislerinde seçime iddialı hazırlanan partilerin aday adaylarının isimleri üzerinde yorumlar yapılıyor ve ilk sırayı alan adayların isimleri ortada dolaşıyor. Milletvekili aday adayları partilerinin kurmaylarını yakın takibe alarak adlarını ilk iki içine yazdırmaya çalışırken, liste heyecanı da giderek armaya başladı.

Genel Merkezden adaylara, “Git işine bak, adayımız sen olacaksın!” şeklindeki sözler üzerine Kırşehir’e dönüp, işine gücüne bakıp “aday benim” diyen de var, aday adayı olduğu partiden çıkmayarak, genel merkez yöneticileri ile yakın irtibatı olanları ya telefonla aratıp, ya da mesaj göndertenler de var.

Siyasi parti genel merkezleri, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini 9 Nisan günü en geç saat 17.00'ye kadar YSK'ye teslim edecek.Bağımsız milletvekili adayları da aynı gün saat 17.00'ye kadar il seçim kurullarına başvuru yapacak.

Tüm siyasi partiler illerde hangi adaylara en iyi sonucu alarak daha çok milletvekili çıkarmanın hesabını yapıyor. Milletvekili aday listelerinin YSK'ya teslimi için geri sayım başladı. “Ortak liste” için gözler liderlerde.

Siyasi partilerde bir yandan aday listelerini belirlemek için yoğun çalışma yürütülürken, ittifak yapan partiler arasında da “ortak liste” trafiği sürüyor.

Kırşehir’de seçime iddialı hazırlanan 4 siyasi partiye 55 kinin aday adaylığı için müracaat ettiği öğrenildi. Buna göre, AK Parti’nin 34, CHP’nin 8, İYİ Parti’nin 7, MHP’nin ise 6 aday adayı bulunuyor.

Kırşehir’de 4 büyük partinin milletvekili aday adayı listeleri şöyle:

AK PARTİ:

Ali Sarı, Barbaros Dulkadiroğlu, Bilgehan Altaş, Burhan Yıldız,  Cahit Aytekin, Erkan Talas, Fatma Merve İnan, Habib Alp, Hacı Hasan Çetin, Hakan Koçpınar, Halim Çakır, Hasan Eraslan, Hasan Uygur, Hatice Açacak, İlker İlhan, Kamil Avşaroğlu, Kurtuluş Yılmaz, Mehmet Akkuş, Mehmet Canavar, Mehmet Taşdemir, Mehmet Yavuz, Meryem Düğer, Metin Ülgen Kaya,  Mustafa Kaya, Mustafa Kendirli, Muzaffer Türk, Necmettin Erkan, Osman Arslan, Osman Baltacı, Ömer Ali Öz, Önder Baş, Özgür Elver, Salih Çetinkaya, Yaşar Bahçeci.

CHP:

Metin İlhan, Oğuz Altın, Şeref Baran Genç,Şaban Türk, Hatice Bayram, Duygu Zorlu, Aslan Beyhan, Ethem Merdan.

İYİ PARTİ:

Asaf Kayaoğlu, Bektaş Aydoğan, Ömer Ardıç, Ömer Serdar Karaca, Meral Eflatun, Emrullah Tozlu, Sevilay Ay.

MHP:

Aydın Akpınar, Alparslan Zabah,Mehmet Anasız, Mehmet Ay, Fatih Süter, Yakup Özdemir.(HABER:BEYHAN BALLI)