2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, okul sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası yıldız erkekler Kırşehir’de düzenlenen futbol maçlarında şampiyon olan ve Sinop Grubu’nda ilimizi temsil eden Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu oynadığı 3 maçtan 1 galibiyet, 2 yenilgi alarak şampiyonaya ilk gruplarda veda etti.

Yeşil-beyazlı ekibimiz, 25-27 Mart tarihleri arasında Sinop’ta düzenlenen Türkiye yıldız erkekler futbol şampiyonasında Çankırı Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, Ankara TED Koleji Vakfı Özel Ortaokulu ve Karabük Emek Ortaokulu ile karşılaştı.

Sinop 80.Yıl futbol sahasının ev sahipliği yaptığı Türkiye Futbol şampiyonasının ilk maçında Çankırı Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ile karşılaşan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu başa baş geçen mücadele sonunda rakibine 2-1’lik skorla mağlup olarak turnuvaya puansız başlarken, 2.maçında galibiyetle tanıştı.

Yeşil-beyazlı temsilcimiz, turnuvanın 2.maçında güçlü rakibi Ankara TED Koleji Vakfı Özel Ortaokulu’nu ilk yarısı golsüz sona eren maçta 3-1’lik skorla mağlup ederek galibiyetle tanıştı ve gruptan çıkma adına önemli bir galibiyeti hanesine yazdırdı.

Yeşil-beyazlı temsilcimiz, son maçında Karabük Emek Ortaokulu ile karşılaştı. Galip gelmesi durumunda adını Türkiye yıldızlar futbolda yarı finale yazdıracaktı.

Karşılaşmadan beklenmedik bir sonuçla 3-1 mağlup ayrılan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu, oynadığı 3 maçta 1 galibiyet, 2 mağlubiyet alarak Sinop’ta düzenlenen Ortaokullar arası yıldızlar Türkiye futbol şampiyonasına veda etti.

Müsabakaların ardından gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulunan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Mahmut Sami Çapkur, kendileri açısında iyi bir turnuva geçtiğini ve bu turnuvada tecrübeler yaşadıklarını söyledi.

Ömer Halis Demir, gruptan elendi: 5-1 Ömer Halis Demir, gruptan elendi: 5-1

Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu’nun eğitimde marka olduğunu sportif anlamda da markalaştırmak adına ellerinden geleni yaptığını belirten tecrübeli Beden Eğitim Öğretmeni Çapkur, “Bizler Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu olarak ilk önceliğimiz çocukların eğitimde bir yerlere gelmesidir. Çocuklarımızın eğitimde olan başarıları bizleri mutlu ediyor ve başarılı olan öğrencilerimizin lisanlarını çıkararak onları spor dünyasında yer almasını sağlıyoruz. Eğitimde başarılı olan öğrencilerin sporda da başarılı olmaları bizleri 2 kat mutlu ediyor. Öğrencilerimiz spor yapsınlar, sınav ve ders stresinden uzaklaşsınlar diye onları spora yönlendiriyoruz. Herkesin bildiği gibi Liseler arası futsalda Nevşehir’de yarı finale çıktık, burada da yarı finalin kapısından döndük. Artık önümüz açık ve Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu’nu sporda marka okul haline getirmeye çalışacağız. Bizlerin yanında olan elde edilen başarılarla bizlere destek veren ailelere çok teşekkür ediyorum. İnşallah ilerleyen dönemlerde başarılarımızın üstüne çıkarak ilerleriz” ifadelerini kullandı.

(HABER: SALİH HANÇER)