2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, liseler arası genç erkekler futsalda Kırşehir şampiyonu Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, Nevşehir Gruplarından çıkarak adını bir sonraki gruplara olan yarı finallere yazdırdı.

Mavi-beyazlı ekibimiz Nevşehir gruplarında oynadığı 3 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik alarak gruptan çıkıp adını yarı finallere yazdırdı.

Temsilcimiz Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi Nevşehir Gruplarında ilk olarak Çankırı Fen Lisesi ile karşı karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen mavi-beyazlı temsilcimiz rakibini 6-1 gibi çok farklı bir skorla mağlup ederek gruplara galibiyetle başladı.

Nevşehir gruplarına galibiyetle başlamanın vermiş olduğu moralle 2.maçında Osmaniye ekibi Kadirli Atatürk Lisesi ile karşılaşan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi başa baş geçen maçta rakibini tek golle mağlup etti ve diğer grubun sonucuna bakarak, müsabakaların bitmesine 1 maç kala gruptan çıkmayı garantiledi.

Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi, Nevşehir grubundaki 3’üncü ve son maçında Ankara Farabi Anadolu Lisesi ile karşılaştı. Mavi-beyazlılar, ilk 2 maça göre forma şansı az bulan oyuncular ile sahaya çıkarken, gol düellosuna sahne olan maçtan 3-3’lük eşitlikle sahadan berabere ayrıldı ve oynadığı 3 maçtan 2 galibiyet, 1 beraberlik alarak gruptan çıkmayı garantiledi.

Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi futsal takımımızın yarı final grupları kısa zamanda yeri ve zamanı açıklanması bekleniyor.

(HABER: SALİH HANÇER)

Türk Hakem Ekibi, EURO  2024'te ülkemizi temsil edecek Türk Hakem Ekibi, EURO 2024'te ülkemizi temsil edecek