2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, okul sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası yıldız erkeklerde Kırşehir’de şampiyon olan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu, Sinop gruplarında çıktığı 2.maçta galibiyetle tanıştı.

Sinop gruplarında, Çankırı Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, Ankara TED Koleji Vakfı Özel Ortaokulu ve Karabük Emek Ortaokulu ile aynı grupta mücadele etti.

U12 GENÇLER LİGİ’NDE BUGÜN TEK MAÇ VAR U12 GENÇLER LİGİ’NDE BUGÜN TEK MAÇ VAR

Kırşehir temsilcisi ilk maçında Çankırı Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ile karşı karşıya geldi. İyi futbol sergilediğimiz maçta rakibine 2-1 mağlup olan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu turnuvaya puansız başladı.

Şampiyonanın 2.gününde dün oynadığı maçta grubun güçlü ekiplerinden Ankara TED Koleji Vakfı Özel Ortaokulu ile karşılaştı. Sinop semt sahasında oynanan karşılaşmanın ilk yarısından gol sesi çıkmadı.

Mücadelenin 2.yarısına etkili bir oyunla başlayan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu 37.dakikada Kemal Atalay’ın golüyle 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın 2.yarısında erken bulduğu golün ardından ataklarını sıklaştıran ve rakip kalede daha fazla görülen taraf olan Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu 41.dakikada Kemal Atalay’ın bir kez daha meşin yuvarlağı filelerle buluşturması sonucunda skoru 2-0 yaptı.

Oyunda ve skorda üstünlüğünü tamamen eline geçiren Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu 53.dakikada Cemal Çetin’in golüyle skoru 3-0’a getirdi.

Mücadelenin duraklama dakikalarında kalesinde gördüğü golle Abdulkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu, güçlü rakibi nkara TED Koleji Vakfı Özel Ortaokulu’nu 3-1’lik skorla mağlup ederek Sinop gruplarında ilk galibiyetini elde etti.

Abdülkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu, şampiyonanın 3.maçında yarın saat 11.00'da Karabük Emek Ortaokulu ile karşı karşıya gelecek. Temsilcimiz, maçtan galip ayrılması durumunda adını Ortaokullar arası yıldız erkekler futbolda Türkiye şampiyonası yarı finallerine yazdıracak.

Abdülkadir Özcan İmam Hatip Ortaokulu’na yürekten başarılar dileriz.

(HABER: SALİH HANÇER)