Kırşehir’de 36.’ıncı Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında 81 ilden gelen kadın kooperatiflerin standları Ahi Külliyesi’nde sergilenmek üzere açıldı.

Ahilik Kutlamaları kapsamında Kırşehir’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, AK Parti İl Başkanlığı’nda partilileriyle bir araya geldi. Buradaki programının ardından Ahi Külliyesi’ne kurulan 81 il kadın kooperatifleri fuarının açılışını gerçekleştirdi.

Açılış programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, Vali H. Mete Buhara, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Program ile ilgili bilgiler veren Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, “36.’ıncı Ahilik Haftası etkinleri kapsamında 81 ilimizden şehrimize kadın kooperatifleri geldi ve burada kendilerine yöresel ürünlerini sergiledikleri fuarı düzenledik. Şehrimize bu kadar yoğun bir katılım bizleri çok mutlu etti. Ahilik Haftası etkinleri boyunca 81 ilimizin kadın kooperatifleri burada yöresel ürünlerini sergileyecekler. Vatandaşlarımızı fuarımıza bekliyoruz” dedi.

Kırşehir Valisi H. Mete Buhara ise konuşmasında, “Böylesi bir etkinlikten dolayı oldukça mutluyuz. Kadınların her platformda yer almalarını sonuna kadar destekliyoruz. 81 ilimizden gelen kadın kooperatiflerine de teşekkür ediyorum. Fuarımıza tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret

Konuşmaların ardından 81 ilden gelen kadın kooperatiflerine kurulan standlar gezilerek yöresel ürünler hakkında bilgiler alındı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)