Kırşehir'de AK Parti belediye başkan adayları için temayül yoklaması Kırşehir'de AK Parti belediye başkan adayları için temayül yoklaması

CHP'nin 8. Genel Başkanı Özgür Özel, 81 İl Başkanıyla bir araya geldi. CHP Kırşehir İl Başkanı İsa Şahin, CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel'in yanına giderek birliktelik mesajı verdi. 

CHP'nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Kırşehir İl Başkanı İsa Şahin dahil 81 il başkanıyla bir araya gelerek önemli mesajlar verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, başkan seçildiği kurultayın hemen sonrasında bu sabah itibarıyla 81 il başkanı ile bir araya geldi. CHP'ye yakışan bir Parti Meclisi listesi yapacaklarını belirten Özel, 13 yıl sonra koltuğu devraldığı Kemal Kılıçdaroğlu için "Bundan sonra da kendisinden her türlü katkıyı almaya, onun deneyiminden istifade etmeye devam edeceğiz" diye konuştu. Özel ayrıca devir teslim töreninin olacağını da söyledi. Özel, toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
81 il başkanı ile bir araya geldiklerini belirten Özel, "Ben kongreler sürecinde, daha sonra il ziyaretlerinde, dün de yaptığım konuşmada şunu taahhüt etmiştim; Genel başkan seçildiğim takdirde salona kaç il başkanı ile girersem gireyim, 81 il başkanı ile çıkacağız. Partimizin unutulmuş bir geleneğini, seçilen genel başkanın 81 il başkanı ile toplanarak ertesi günkü PM yapısını konuşacağını taahhüt etmiştim. Dün çok beklenmedik bir şey oldu, sadece 2 oy farkla 2. turda kaldı. İlerleyen saatlerde toplantı yapmak yerine birlikte bir ilk kahvaltı yapmayı tercih ettik" dedi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)