Moody's, Türkiye'nin kredi notunu iki kademe artırdı Moody's, Türkiye'nin kredi notunu iki kademe artırdı

7 ayda TBMM'deki 600 milletvekilinden 61'i partilerinden istifa etti. En çok Milletvekili kaybeden parti ise CHP oldu. 
Genel seçimlerin ardından 7 ay geçti. TBMM'ye seçilen 600 vekilden 61'i bu süreçte partilerinden istifa etti. Bu vekillerin 38'i CHP'den istifa ederek başka partilere geçti.
Kırşehir'den de 1 AK Parti'nin 1 de CHP Milletvekili'nin bulunduğu Türkiye Büyük Millet Meclisine seçilen 600 milletvekilinden 61'i genel seçimlere ortak listeden giren partilerin milletvekilleri ve çeşitli nedenlerle partisinden istifa etti. Bu çerçevede Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) listelerinden seçime giren 39 milletvekilinden 38'i istifa ederken, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül partisinde kaldı. CHP'den istifa eden 38 milletvekilinden 15'i Demokrasi ve Atılım Partisine, 10'u Gelecek Partisine, 10'u Saadet Partisine, 3'ü ise Demokrat Partiye geçti.
CHP'den Gelecek Partisine geçen 10 milletvekili grup kurabilmek için yeterli çoğunluğu sağlamak adına yine istifa ederek Saadet Partisine geçerek 20 milletvekili ile Meclis'te grup kurdu. Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in vefat etmesi üzerine Saadet-Gelecek ortak grubu düşmüştü. Bu nedenle CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Saadet Partisi'ne geçti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker