Kılıçözü Irmağı temizlenmeyi bekliyor! Kılıçözü Irmağı temizlenmeyi bekliyor!

Kırşehir'de Ahilik kültürünün tanıtımına katkı sunan ve bu nedenle kentte “Ahi Baba” olarak bilinen Mustafa Karagüllü, ölümünün 6'ncı yıldönümünde Kırşehir'de çeşitli programlarla anıldı.

Anma etkinlikleri kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde düzenlenen panele konuşmacı olarak katılan Ahi Baba Mustafa Karagüllü'nün eşi İsmet Karagüllü Kırşehir Çiğdem'e konuştu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini kuran yaklaşık 50 yıldır bu kurumların başkanlığını yapan Mustafa Karagüllü, vefatının 6'ıncı yılında memleketi Kırşehir'de özlemle sevenleri tarafından anıldı. Mustafa Karagüllü'nün vefatının ardından Kırşehir'den ayrılan ve Karagüllü'ye olan sevgisini hiç bir zaman eksiltmeyen eşi İsmet Karagüllü, Kırşehir Çiğdem'e yaptığı açıklamada özlemin hala ilk günkü gibi olduğunu söyleyen hala her Kırşehir'e gelişinde Mustafa Karagüllü'nün hemen arkasında hissettiğini söyledi.

Mustafa Karagüllü'nün eşi İsmet Karagüllü yaptığı açıklamada; "Bugün çok yoğun duygular içerisindeyim. Tahsil hayatı, evlilik hayatı, meslek hayatı. Bu dönemde eşimi 6'ıncı yılında onun konuştuğu kürsüde konuşup da benim onu anlatabileceğim hiç düşünememiştim. Bu bir eşin bir eşe bırakabileceği en büyük miras olarak değerlendiriyorum. Ahi Evran Üniversitesi'nde bugün eşimin vefatının yıldönümünde konuşmacı olarak yer aldım. Gerçekten 6 yıl oldu ve özlem hiç değişmedi. Eşim Mustafa Karagüllü beyi kaybedeli 6 yıl oluyor benim de Kırşehir'den ayrılalı 6 yıl oldu. Burada dolaşırken sürekli arkamdaymış gibi hissediyorum. Bu acıyı kimsenin tatmamasını temenni ederim. Yaşarken her bir dakikayı bırakın milisaniyenin kıymetini bilin ve ona göre adımlarınızı atın. Mustafa bey ile olan geçmiş dönem anılarımızı her gün sosyal medya hesaplarımdan paylaşırım. Kendisiyle olan anılarımı paylaşmadığım bir gün bile yoktur. Kendisini özlemle, minnetle vefatının 6'ıncı yılında anıyorum" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Fahrettin Toker