6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve yaklaşık 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenlerin resmi sayısı belli oldu. 

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde felaket yıkıma sebep olan depremin izleri hala ilk günkü gibi devam ediyor. Kırşehir ile birlikte tüm Türkiye hatta tüm dünya ülkeleri tek yürek olarak Türkiye'nin yardım çığlıklarına yetişerek binlerce kişiyi kurtarmışlardı. Kırşehir'den de yüzlerce esnaf, gönüllü vatandaş arama kurtarma çalışmalarına katılarak bir çok vatandaşı enkaz altından kurtarmışlardı. 

Kırşehirli dağcılar Bayraktepe'deki yıpranan Türk bayrağını değiştirdi Kırşehirli dağcılar Bayraktepe'deki yıpranan Türk bayrağını değiştirdi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili yaptığı açıklamada 53 bin 537 vatandaşın yaşamını yitirdiğini bildirdi. AK Parti İBB Adayı Murat Kurum'un "Depremlerde 130 bin canımız gitmiş" sözleri gündem olmuş, daha sonra Kurum belirttiği sayının Cumhuriyet tarihindeki toplam sayı olduğunu açıklamıştı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)