41 yıllık çınar

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in 41. yılını geride bıraktığı şu günlerde çok da mutlu olduğumuz söylenemez. Her geçen günü arar bir durumda olduğumuz için “Kırşehir Çiğdem” gazetesinin Kırşehir’deki etkinliği ve duruşu farklı olmuştur.
“Kırşehir Çiğdem” gazetesi 41 yıldan bu yana yayın hayatını sürdürmektedir.
“Kırşehir Çiğdem” gazetesi, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün tavsiyesi üzerine Çağdaş Kırşehir, Sonhaber ve Gündem gazeteleri 2014 yılında birleşerek yayın hayatına devam ediyor.
Sahibi olduğum “Çağdaş Kırşehir” gazetesi 19 Kasım 1992 yılında yayın hayatına başlayarak, 2014 yılına kadar 22 yıl boyunca Kırşehir’de çok sayıda hizmetin hayata geçmesinde öncü olarak saygın kadrosu ve seçkin yazarlarıyla Kırşehir’e gelecek hizmetler için gayret etti.
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün tavsiyesi üzerine 4 gazetenin birleşmesinde Çağdaş Kırşehir, Sonhaber ve Gündem gazeteleri yayın hayatlarını noktalayarak Kırşehir Çiğdem gazetesi ile güçlerini birleştirdiler ve bunu devam ettiriyorlar.
“Kırşehir Çiğdem” gazetesinin 41. yılı dolayısıyla kaleme aldığım bu yazıyı yazarken “Çağdaş Kırşehir” gazetesinin arşivlerine göz attığımda çok meşakkatli çalışmalar sonucunda Kırşehir için gerçekten büyük hizmetlerin yapıldığını okuyarak, hatırladım ve bir kez daha basın sektöründe verdiğimiz hizmetlerin onur ve gururunu hissettim.
Ülkemizde basın sektöründe onur ve gururumuzla objektif ve tarafsız şekilde hizmet etmenin çok zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Saygınlığınızı kazanabilmeniz için iktidarlara ve güçlülere şakşakçılık yapmadan duruşunuzu gösterebiliyorsanız basının gerçek anlamıyla ödevini yerine getirdiğini kanıtlarsınız.
Maalesef üzülerek görüyoruz ki tarafsız basın artık yok denecek kadar azınlıkta.
Büyüklerimiz de talimatlar veriyorlar zaman zaman ya taraf olacaksınız, ya da bertaraf olacaksınız diye!
Tabi bertaraf olmamak için taraf olmayı yeğleyenler hiç de azınlıkta değil.
2014 yılında “Kırşehir Çiğdem” gazetesi çatısında birleşilmesiyle gazetemizin imtiyaz sahibi Murat Seyitgazioğlu, kurucumuz Şevket Güner ve emeğini esirgemeyen Genel Yayın Koordinatörümüz Salih Güner, Kırşehir sevdalısı olarak gönül verdiğimiz işi yürütüyorlar. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca “Kırşehir Çiğdem” gazetemiz Yazıişleri Müdürü, Çağdaş Kırşehir gazetesi emekçisi olan Gülnaz Ceylan, basındaki tecrübesiyle “Kırşehir Çiğdem” gazetesinde şevk ve sevgiyle hizmet devam etmektedir.
Öte yandan gazetemiz çalışanlarından Beyhan Ballı ve Oktay Koçyiğit’e “Kırşehir Çiğdem” gazetemizde başarılı çalışmalarıyla yer almalarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Basın mesleğinin anlam ve önemini toplumda hepimiz bilmekteyiz. Toplumun bilgilendirilmesi için basının olmazsa olmaz olduğunu her ortamda dillendirmekteyiz. Basın, yönetenler ile yönetilenler arasında bir köprüdür, aynı zamanda aydınlatma aracıdır.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nda yerel basının önemini, Cumhuriyetin kurulmasında büyük katkılarının olduğunu hiçbir zaman göz ardı etmemiştir.
Günümüzde zaman zaman basın adını kullanarak toplum üzerinde yersiz, yanlış baskılar uygulayarak, kendini ön plana çıkarmak isteyen basın mensupları da azınlıkta değil.
En doğru, en güvenilir basın mensubu aynaya baktığı zaman kendi kendini sorguladığında gönül rahatlığı içinde ise mesleğini en güzel yapan basın mensubudur.
Çınar ağaçlarının yaşlıları makbuldür.
Kırşehir'de doğru, seviyeli, haber ve gündemi değerlendiren yazılar, halkın mağduriyetini gideren sonuca ulaştıran araştırmalarla Kırşehirlilerin gazetesi “Kırşehir Çiğdem”in 41. yılını kutluyor, bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de aynı seviyedeki başarılı çalışmalarının devamını dilerim.
YORUM EKLE
YORUMLAR
dagmar,Hermann
dagmar,Hermann - 3 yıl Önce

Guten Tag Herr Adem Akkus Ich möchte sie und ihre Familie herzlichst grüssen. Ich wende mich heute an Sie mit der bitte,ihren Neffen Erol,Yimaz und seiner Tochter Derya vom tiefsten Herzen zu grüssen......meine suche hat ein Ende. Wären sie bitte so freudlich und würden meine kontaktdarten(E-mail adresse )an Erol weitergeben. Ich wäre zu tiefsten dank ihnen gegenüber verpflichtet Mit freudlichem Gruss.....D.Hermann

DURAN YÖNEL
DURAN YÖNEL - 3 yıl Önce

KIRSEHİR ÇİĞDEM GAZETESININ YAŞ GÜNÜNÜ KUTLUYORUM .GERÇEK VE DOĞRU HABERCİLİKTE REFERANSIMIZDIR TABI ÇAĞDAŞ GAZETESİDE.BUNDAN SONRAKİ YAŞAMLARINDA DOĞRU VE GERÇEK HABERCİLİĞİ YAPMA KONUSUNDA ZERRE KADAR TAVİZ VERMEYECEKLERİNİ BİLİYORUM ÇÜNKÜ BİRİNCİ DERECEDE İLKESİ BUDUR.KALEMİNİZ SUSMAMISIN MÜREKKEBİ DOĞRULUK VE GERÇEKLER OLSUN .MEMLEKET HASRETİNİ SİZLE GİDERŞYORUZ SİZ ÇOK YAŞAYIN TUM EKIBI YÜREKTEN KUTLARIM

DURAN YÖNEL
DURAN YÖNEL - 3 yıl Önce

KIRSEHİR ÇİĞDEM GAZETESININ YAŞ GÜNÜNÜ KUTLUYORUM .GERÇEK VE DOĞRU HABERCİLİKTE REFERANSIMIZDIR TABI ÇAĞDAŞ GAZETESİNİDE.BUNDAN SONRAKİ YAŞAMLARINDA DOĞRU VE GERÇEK HABERCİLİĞİ YAPMA KONUSUNDA ZERRE KADAR TAVİZ VERMEYECEKLERİNİ BİLİYORUM ÇÜNKÜ BİRİNCİ DERECEDE İLKESİ BUDUR.KALEMİNİZ SUSMAMISIN MÜREKKEBİ DOĞRULUK VE GERÇEKLER OLSUN .MEMLEKET HASRETİNİ SİZLE GİDERŞYORUZ SİZ ÇOK YAŞAYIN TUM EKIBI YÜREKTEN KUTLARIM

araplılı reco
araplılı reco - 2 yıl Önce

nice yaşlar olsun doğru,yalansız ,ilkeli basın kuruluşuna saygılar..

mustafa Altınordu
mustafa Altınordu - 10 ay Önce

Kırsehirin dışında olan Gırşaarlilerin gözu kulagı olan KIRSEHİRÇİGDEMIN 41 yıl ne zorluklari aşarak bu gunlere geldigine şahit olanlardan biride benim Şevket ve Salih kardeşlrim çok ozverili çalıstilar asla kalemlerini satmadklar dogruluktan asla şasmadilar kendilerini kutluyor da nice yillara basariar diliyorum.