Kırşehir 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden 40 Şehirgücüspor ile Atakspor, ülkemizi yasa boğan depremden dolayı etkilenen çocuklara kapılarını açtı.

Her iki kulüpte Kırşehir’de bulunan depremzede çocuklarına ücretsiz olarak futbol eğitimi vereceklerini açıkladı.

40 Şehirgücü’den yapılan açıklamada, “6 Şubat 2085 günü karşı karşıya kaldığımız ve dünya da eşi benzeri olmayan bu felaketten ötürü kulübümüz olarak çok büyük üzüntü içerisindeyiz. Depremin etkilediği 10 ilimizden şehrimize gelen ve burada hayatlarına devam edecek olan ya da geçici konaklama yapmakta olan ailelerimizin 5 16 yaş arası çocuklarımız kulübümüz bünyesinde devam ettirdiğimiz tüm faaliyetlerimize katılmaya davet ediyoruz. Bu çocuklarımızdan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Çocuklarını spor okulumuza göndermek isteyen depremzede ailelerimiz bizimle iletişime geçebilirler. Acımızın büyük olduğu bu günlerin bir an önce bitmesini ve ülkemizin bir kere daha bu tarz bir felaket ile karşılaşmamasını temenni ediyor, felaketten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun..." ifadelerine yer verildi.

Atakspor’dan yapılan açıklamada: “10 ilimizde meydana gelen depremden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Atakspor ve Kırkkentspor kulübü olarak, Altay Futbol akademimizin Şubat ayı gelirlerinin tamamını depremzede ailelerine bağışlıyoruz. Ayrıca Kırşehir’de bulunan depremzede kardeşlerimizin çocukları gelsinler burada bizimle birlikte futbol eğitimlerine katılsınlar. Depremzede olan genç öğrencilerimizden hiçbir şekilde ücret talebinde bulunmadan bizimle çalışmalara davet ediyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Geride kalan halkımıza ise sabırlar diliyoruz” denildi.(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

1461 Trabzon, lider Kocaeli’nden puan kaptı 1461 Trabzon, lider Kocaeli’nden puan kaptı