KIRŞEHİR 1’inci Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden 40 Şehirgücüspor’un alt yapısı, Nevşehir Ürgüp Cup’ta 4’lü finallerde oynadığı futbol ve aldığı başarılı sonuçlarla şampiyon oldu.

40 Şehirgücüspor katıldığı futbol turnuvalarında kupalarla dönmeye devam ediyor.

Ürgüp Cup’ta Nevşehir Kayaşehirspor, Nevşehir50 Spor, Aksaray takımlarıyla karşılaşan Kırşehir temsilcisi 1 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgi alıp averajla 1’inci sırada bitirdi.

Perşembe günü Ürgüp Gençlik ve İlçe Sahasında akşam oynanan günün ilk maçında 40 Şehirgücüspor ile Nevşehir 50 Spor Kulübü karşılaştı. Maçta durgun bir oyun sergileyen 40 Şehirgücüspor rakibine 2-0’lık skorla mağlup oldu.

2’nci maçında Nevşehir Kaya Şehir ile karşılaştı. Kırşehir temsilcisi gol düellosuna sahne olan maçtan 2-2’lik beraberlikle ayrıldı. 40 Şehirgücüspor’un gollerini Kayra Aslan ve Mehmet Efe Yıldırım’dan geldi.

Diğer maçların sonuçlarının ardından turnuvadaki 3’üncü maçına Aksaray ekibiyle karşılaştı. Son maçlar öncesi avantajını elinde bulunduran 40 Şehirgücüspor, güçlü rakibi karşısında alacağı farklı sonuçla averajla şampiyon olma ihtimali vardı.

Avantajını iyi kullanan 40 Şehirgücüspor güçlü rakibi Aksaray’ı Ömer Çelik, Kadirhan Bektaş, Salih Utku Yılmaz (2) golleriyle 4-0 mağlup ederek 4’lü turnuvayı 1’inci sırada bitirip şampiyon oldu.

Ürgüp Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün sahasında oynanan ve şampiyon olan 40 Şehirgücüspor’lu oyuncular elde ettikleri kupayla günün anısına bol bol resim çekindiler.

“TURNUVALARA DEVAM EDECEĞİZ”

40 Şehirgücüspor Futbol okulları Genel Koordinatörü Hakan Koçak, Ürgüp Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün sahasında oynanan maçların sonunda ‘Kırşehir Çiğdem Gazetesi’ Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

Koçak yaptığı açıklamada, “Ürgüp’te 4’lü turnuva bizlerin açısında alınan başarıdan ziyade ileriye dönük olumlu sinyaller verdi. Bizler 40 Şehirgücüspor takımı olarak böylesine önemli turnuvalarda yer alıp yeni sezon öncesi iyi bir hazırlık turnuvası geçirmek istiyoruz. Kırşehir Ligi’nde alt yaş kategorilerinde şampiyon olduğumuzda bu tip turnuvalara katıldığımız takdirde Türkiye Futbol şampiyonasında dereceler yapmak istiyoruz. Ürgüp Cup’a katılan tüm takımlara teşekkür ediyor, kendi liglerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AMATÖR TAKIMLAR, BİRA ARAYA GELDİ AMATÖR TAKIMLAR, BİRA ARAYA GELDİ

“BAŞARILARIMIZ TESADÜF DEĞİL”

40 Şehirgücüspor Futbol Okulu Antrenörü Ömer Demiryol ise alınan başarı sonuçlarım doğru, disiplinli çalışmayla geldiğini söyledi.

Demiryol yaptığı açıklamada, “Bizler hedefleri olan bir kulübüz. Böylesine turnuvalar bizlerin ileride daha büyük elde edeceğimiz başarıların büyük bir göstergesi oluyor. Bu oyuncu grubuyla yaklaşık 1 aydır haftanın 4 günü çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kısaca bu başarılarımız asla ve asla tesadüfle olmuyor. Çalışacaksın ve her zaman üreteceksin. Futbol Okulumuz, 5 yaşından başlıyor, 18 yaşına kadar devam ediyor. Böyle turnuvalara sık sık katılarak eksiklerimizi göreceğiz. İnşallah Kırşehir’de elde ettiğimiz başarıları, Türkiye Futbol şampiyonasında iyi bir derece yaparak taçlandırırız” dedi. (HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)