**Ligin iki güçlü ekibini karşı karşıya getiren maçı 40 Şehirgücüspor son dakika golüyle 1-0 kazanarak U16 Gençler Ligi’nde mutlu sona ulaştı…

 **Mavi-beyazlı ekip, U14’ten sonra U16’da da şampiyonluk ipini göğüsledi…

40 Şehirgücüspor son dakika

golüyle şampiyonluğa uzandı

SAHA: Bağbaşı Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Murat Yağlı**, Beytullah Karaca**, Orhan Mert Nuransoy**

40 ŞEHİRGÜCÜSPOR (U16): Ali Kükçü**, Mehmet Öztürk**, Bilge Çınar Kılıç**, Kadir Yiğit Karlı***, Arda Recep Yılmaz**, Salih Utku Yılmaz**, Kayra Aslan**, Ali Akbayır**, Mustafa Ömür Dağ**, Kadirhan Bektaş**, Ekrem Karaalioğlu**, Mehmet Ediş*, Ömer Çelik*, Ege Deveci*, Utku Akyürek*, Faruk Burak Dilek*, Ebubekir Mamık*, Cebrail Köse*, Eren Yiğit Şafaklı*

ANTRENÖR: Sercan Uğurlu-Ömer Demiryol

MUCURGÜCÜSPOR (U16): Ramazan Yiğit Kına**, Ali Ünsal**, Ahmet Kaan Bayındır**, Dursun Arda Albayrak**, Ali Öcal**, Metehan Yıldırım**, Halim Cebeci**, Mehmet Can Turan**, Muhammed Furkan Torun**, Muhammed Efe Karakuş**, Oğuz Kaan Çalışkan**, Dursun Akpınar*, Fatih Çelik*, Berat Bayır*, Samed Erdoğan*, Ömer Faruk Yılmaz*, Hüseyin Öztürk*, Sefa Yağmur*

ANTRENÖR:Serkan Kartal

GOL: Dk.80+5 Yiğit Karlı (40 Şehirgücüspor)

Bursa ile Aksaray, “Süper Lige” çıktı Bursa ile Aksaray, “Süper Lige” çıktı

6 TAKIMIN Çift devreli ligi usulüne göre mücadele edildiği U16 Gençler Ligi’nde 2023 futbol sezonu sona erdi. Ligde haftalarda şampiyonluk mücadelesi veren ve zirve yarışından hiç kopmayan lider Mucurgücüspor ile aynı puanla averajla 2’nci sırada yer alan takipçisi 40 Şehirgücüspor karşı karşıya geldi.

Oldukça çekişmeli ve fırtınalı bir havada oynanan karşılaşmayı 40 Şehirgücüspor Yiğit Karlı’nın son saniye golüyle 1-0 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti.

Haftalardır zirvede yer alan iki ekip Mucurgücüspor ile 40 Şehirgücüspor U16 Gençler Ligi’nde sezonun son karşılaşmasında karşı karşıya geldi.

Salı günü Bağbaşı Tesislerinde bulunan sentetik sahasında oynanan ve Murat Yağlı, Beytullah Karaca, Orhan Mert Nuransoy hakem triyosunun birlikte yönettiği ve yoğun fırtınanın yaşandığı havada oynanan maçta her iki takım kontrollü bir oyun sergilerken, karşılaşmanın ilk 45 dakikasında her iki takımın gol çabası sonuçsuz kaldı ve 0-0’lık eşitlikle taraflar soyunma odasına girdi.

Karşılaşmanın 2’nci yarısında ilk yarı gibi karşılıklı ataklar şeklinde geçerken, Mucurgücü ve 40 Şehirgücü takımları son vuruşlarda başarılı olmazken, karşılaşmanın duraklama dakikalarında 40 Şehirgücüspor’un golü geldi.

Murat Yağlı’nın 6 dakikalık uzatma diliminin 80+5’inci dakikada 40 Şehirgücüsporkaleyi tam karşıdan gören noktadan serbest vuruş kazandı. Topun başına geçen Ali Akbayır’ın ortasında savunmadan ileri çıkan Yiğit Karlı’nın kaydettiği golle 40 Şehirgücüspor 1-0 öne geçti.

Bu golle birlikte karşılaşmayı da 40 Şehirgücüspor 1-0’lık skorla kazanarak U16 Gençler Ligi’nde şampiyonluğunu ilan etti.

Karşılaşmanın ardından kupa ve madalya töreni düzenlendi. İlimizi U16 Türkiye şampiyonasında temsil etme hakkı kazanan 40 Şehirgücüspor’a il şampiyonluk kupasını ve madalyalarını Kırşehir ASKF (Amatör Spor Kulüpler Federasyonu) Başkanı Kazım Kaya verdi.

Kupa ve madalya töreni sonrasında 40 Şehirgücüspor’dan dereceye giren antrenör sporcular ve idareciler Bağbaşı Tesislerindeki Sentetik sahasında günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)