28 EKİM tarihinde 4 takımlabaşlayan ve 3.haftadan sonra Gençlikspor’un ligden çekilmesinin ardından kalan 4 hafta 3 takımla devam edilen U14 Gençler Ligi’nde 2023 Futbol sezonu bu hafta tek karşılaşmanın ardından sona eriyor.

Topladığı 15 puanla yenilgisiz lider durumda bulunan 40 Şehirgücüspor, bu hafta karşılaşacağı Minik Kramponlar maçının ardından şampiyonluk kupasını havaya kaldıracak.

Lige 2-0’lık Kırşehirspor galibiyeti ile başlayan 40 Şehirgücüspor, 2.hafta Gençlikspor’u 5-0 yenerken, ilk yarının son haftası olan 3.haftada da güçlü rakibi Minik Kramponları 2-0’lık skorla mağlup ederek ilk yarıyı lider olarak tamamlamıştı.

Bakan Bak’tan olimpiyatlara  hazırlanan sporculara ziyaret Bakan Bak’tan olimpiyatlara hazırlanan sporculara ziyaret

2.yarıda da önce Kırşehirspor’u 3-1, ardından Gençlikspor’un sahaya çıkmaması üzerine rakibini 3-0 hükmen mağlup eden 40 Şehirgücüspor, topladığı 15 puanla lider durumda bulunuyor.

Bu hafta sona erecek olan U14 Gençler Ligi’nde son maçında Minik Kramponlar ile karşılaşacak olan 40 Şehirgücüspor skor ne olursa olsun maçın bitimin ardından kupasını havaya kaldıracak.

40 Şehirgücüspor ile Minik Kramponlar arasındaki karşılaşma Cumartesi günü saat 15.00’da 2 No’lu Sentetik sahasında oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: Fahrettin Toker