U17 Ligi’nde haftanın maçını 40 Şehirgücüspor kazandı…

40 Şehirgücü, Minik Kramponları 2’nci yarıdaki gollerle geçti: 2-1

SAHA: Bağbaşı Sentetik (Kırşehir)

HAKEMLER: Murat Yağlı**, İbrahim Durak**, EymenAksaç**

GÖZLEMCİ: Hakan Osman Yavuz

40 ŞEHİRGÜCÜSPOR (U17): Ali Kürkçü**, Sabri Albayrak**, Mehmet Öztürk**, Mustafa Ömür Dağ**, Yasin Kaya**, Arda Durdu**, Eren Yiğit Şafaklı**, Çınar Kılıç**, Arda Recep Yılmaz**, Kadir Yiğit Karlı**, Ali Akbayır**, Mehmet Ediş*, Ege Deveci*, Muzaffer Koç*, Faruk Burak Dilek*, Ebubekir Mamık*

ANTRENÖR: Sercan Uğurlu, Ömer Demiryol

MİNİK KRAMPONLAR (U17): Ahmet Ceylan**, Muammer Öncül**, Burak Polat**, Yusuf Ensar Eren**, Berathan Koçak**, Esat Zekeriya Çiftçi**, Yusuf Berat**, Ahmet Burak Başarmak**, Ahmet Can Durmuş**, Süleyman Ağırman**, Sabrican Yıldırım**, Talha Demirkıran**, Salih Akyüz**, Selçuk Enes*

Başkan Gürses: “Alt yapıya büyük önem veriyoruz” Başkan Gürses: “Alt yapıya büyük önem veriyoruz”

ANTRENÖR: Hüseyin Güneş

GOLLER: Dk.62 Mehmet Öztürk, Dk.71 Arda Durdu (40 Şehirgücüspor), Dk.79 Süleyman Ağırman (Minik Kramponlar)

U17 GENÇLER Ligi’nin 3’üncü haftasının kapanış maçında ligin 2 güçlü ekibi 40 Şehirgücüspor ile Minik Kramponlar karşı karşıya geldi. İlk yarısı golsüz sona eren maçta 40 Şehirgücüspor, Mehmet ile Arda’nın golleriyle 2-1 kazanarak ilk galibiyetini aldı.

İlk karşılaşmasında Mucurgücüspor’a 2-1 yenilen, 2’nci maçında Atakspor’u 4-1’lik skorla geçerek ilk galibiyetini alan Minik Kramponlar, geçtiğimiz hafta Kırşehirspor’a 2-1’lik skorla mağlup olarak sezona puansız başlayan 40 Şehirgücüspor ile karşı karşıya geldi.

Bağbaşı Tesislerinde bulunan Sentetik sahasında oynanan ve Murat Yağlı’nın yönettiği maçın ilk yarısında her iki ekip girdikleri pozisyonları golle sonuçlandıramayınca devre başladığı gibi 0-0 sona erdi.

Karşılaşmanın 2’nci yarısına etkili başlayan 40 Şehirgücüspor, rüzgarı da arkasına alarak ataklarını geliştirerek mücadelenin 62’nci dakikasında Mehmet Öztürk’ün çaprazdan vuruşunda meşin yuvarlağı ağlarla buluşturarak skoru 1-0 yaptı.

Golden sonra ataklarını geliştiren ve rakip kalede daha çok görülen taraf olan 40 Şehirgücüspor, 71’inci dakikada Arda Durdu’nun kaydettiği golle skoru 2-0 yaptı.

Mücadelenin 79’uncu dakikasında Minik Kramponlardan Sületman Ağırman’ın kaydettiği golle skor 2-1’e geldi. Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında başka gol olmadı ve 40 Şehirgücüspor, 3’üncü haftanın kapanış maçında sonucu merakla beklenen karşılaşmasını 2-1’lik skorla kazanarak ligde ilk galibiyetini elde etti.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)