KIRŞEHİR’DE düzenlenen Kadınlar Hentbol 2’nci Lig Play-Off’ta maçlar sona erdi.

Toplam 12 takımla katılım sağlanan 2’nci Lig Play-Off maçları sonunda Siirt İl Özel İdarespor, Gaziantep Nudağı Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü, Avcılar Spor Kulübü ve Konya Hoca Ahmet Yesevi Spor Kulübü takımları Final-Four’a kalarak 1’inci Ligin kapısını araladılar.

2 Mayıs Salı günü Kındam ve Ahi Evran Üniversitesi Spor Salonunda oynanan maçların ardından Avcılar, Beyciler, Hoca Ahmet Yesevi, Siirt, Nurdağı ve Peyas Spor Kulüpleri eleme grubundan çıkarak A ve B grupları olarak çeyrek final vizesi aldı.

**AVCILAR 2 BERABERLİKLE TUR ATLADI…

İstanbul temsilcisi Avcılar Spor Kulübü Çeyrek final ilk maçında bir diğer İstanbul ekibi Beyciler Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Mücadele başa baş geçerken taraflar sahadan 38-38 eşitlikle ayrıldı. Avcılar, 2’nci maçını Konya Hoca Ahmet Yesevi Spor Kulübü ile oynadı. Siyah-beyazlı ekip sahadan 32-32 berabere ayrılarak Konya’nın Beyciler’i yenmesi sonucunda Avcılar adını bir sonraki gruplara yazdırdı.

**KONYA, ADINI GRUPLARA YAZDIRDI…

Çeyrek finalin ilk maçında Avcılar Spor Kulübü ile karşılaşan Konya Hoca Ahmet Yesevi Spor Kulübü güçlü rakibiyle başa baş geçen maçtan 32-32 berabere kalırken, 2’nci maçında ise diğer güçlü rakibi Beyciler Spor Kulübünü 38-30 geçerek 1 beraberlik ve 1 galibiyet alarak Final-Four’a kaldı.

**NURDAĞI FİNAL-FOUR’DA…

Gaziantep temsilcisi Nurdağı Halk Eğitim Spor Kulübü ilk maçında Siirt İl Özel İdarespor’a 23-16 kaybederken, 2’nci maçta karşılaştığı rakibi Diyarbakır Peyasspor’u 1 sayı farkla 30-29 mağlup ederek adını bir üst tura yazdıran 3’üncü takım oldu.

**SİİRT 2’DE 2 YAPIP ÜST TURDA…

Elemelerde, Erzurum Aile Ve Sosyal Politikalar Spor Kulübü ile karşılaşan ve rakibini 27-20 mağlup eden Siirt İl Özel İdarespor, Çeyrek Final İlk maçında Nurağı Halk Eğitim Spor Kulübünü 32-16 yenerken, 2’nci maçında ise Diyarbakır Peyasspor’u da 20-19 mağlup ederek 3 galibiyetle adını bir sonraki gruplara yazdırdı. Final - Four müsabakaları THF'nin daha sonra belirleyeceği tarih ve ilde oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)

Süper Lig'e yükselecek son  takım bugün belli olacak Süper Lig'e yükselecek son takım bugün belli olacak