Belediye’den, askere gidecek Mehmetçiklerimize “Asker Çantası” Belediye’den, askere gidecek Mehmetçiklerimize “Asker Çantası”

Kırşehir Belediyesi’nin geleneksel Lavanta Şöleni’nin 4.’sü Cuma günü yapılacak

 

Kırşehir Belediyesi 4. Lavanta Şöleni, Güldiken Mahallesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü karşısında oluşturulan Lavanta Bahçesi’nde yapılacak

Kırşehir Belediyesi 4. Lavanta Şöleni, 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 18.00’da Kırşehir’in Koku Vadisi olan Lavanta Bahçesi’nde yapılacak.

Lavanta Şölenine katılmak isteyen Kırşehirliler için saat 16:30’da İş Bankası önünden ücretsiz servisler kaldırılacak.

Kuraklığın giderek artması ile birlikte lavanta ekiminin önemli bir alternatif tarım ürünü haline geldiğini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yapmış oldukları çalışmalarla lavantanın Kırşehir’de yetiştirilebileceğini gösterdiklerini vurgulayarak ekonomik değeri yüksek olan bu çiçeğin Kırşehir çiftçisi için önemli bir alternatif olduğuna dikkat çekti.

2020 yılında ilk hasadın, 2021 yılında da ikinci hasadın, 2022 yılında üçüncü hasadın, 2023 yılında ise dördüncü hasadın yapıldığını hatırlatan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yapılan hasatlarla birlikte çiçeklerin kurutulduğunu ve Kırşehir halkına tanıtım amaçlı dağıtıldığına da dikkat çekti.

Lavanta Şöleni ile Kırşehirli üreticilerin dikkatini Lavantaya çektiklerini ifade eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ilerleyen süreçlerde bu alanda ülke ihtiyacına da katkı sunmayı hedeflediklerinin altını çizdi.

Başkan Ekicioğlu, “Lavanta Bahçesini yaz boyunca sürekli ziyaretçilere açık tuttuk, daha önceki şölenlerimize de büyük ilgi ve katılım olduğunu gözlemledik.

28 Haziran 2024 Cuma günü gerçekleştirecek olduğumuz 4. Lavanta Şöleni alanında da yine önceki yıllarda olduğu gibi Lavanta Yağı, Lavanta Kesesi, Lavanta Buketi ve Lavanta Fidesi stantlarımız bulunacak.

Şölen alanında Canlı Müzik, Panoramik fotoğraf çekim köşeleri, çocuklarımıza özel Palyaço gösterisi ve balon dağıtımı da gerçekleştirilecek.

Tüm hemşehrilerimizi Kırşehir’in Koku Vadisi Lavanta Bahçemizde gerçekleştirilecek olan 4. Lavanta Şölenimize katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)