Kırşehir'de ikinci hac kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Kırşehir'de hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek olan 35 hacı adayı için uğurlama programı düzenlendi.
İlimizden ek kontenjandan hacları çıkan ve Ankara 34. Kafile olarak hacca gidecek olan hacı adayları Cacabey Meydanı'nda düzenlenen proğram ile kutsal topraklara uğurlandı. Programa katılan hacı adayları heyecanlarını gizleyemezken yakınlarının gözyaşları ve dualarıyla kutsal topraklara yolcu edildi. Uğurlama töreninde hacı adayları ile yakınları duygu dolu anlar yaşadı. Hacı adaylarından Mustafa Eldemir, “Yıllardır kutsal topraklara gitmek için bekliyordum, hacca gideceğim için çok heyecanlıyım. Allah yapacağımız haccımızı kabul buyursun” dedi.

Bayram tatilinde en çok  Antalya tercih ediliyor Bayram tatilinde en çok Antalya tercih ediliyor

PROGRAMA KATILIM YOĞUNDU
Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Hac Organizasyonu ile kutsal topraklara gidecek olan 34 hacı adayı ile 1 görevli toplam 35 kişilik hac kafilesi için düzenlenen programda hacı adayları ile yakınları Cacabey Meydanı'nı doldurdular. Düzenlenen programa İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Mustafa Yayla, İl Müftülüğü personelleri, hacı adayları ile yakınları katıldı. Yapılan programda hac yolcuları salavat, tekbir ve telbiyeler eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.
Program, Din görevlisi Remzi Ekinci'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 
"ALLAH'IN MİSAFİRİSİNİZ VE ONA GÖRE HAREKET EDECEKSİNİZ"
İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Mustafa Yayla bir konuşma yaptı. Yayla yaptığı konuşmada, "Hac ibadetimizde amacımıza ulaşabilmek için zihnen, fikren ve kalben inancımıza yoğunlaşmamız gereken bir ibadettir. Rabbim, yapacağınız haccınızı ve ibadetlerinizi kabul etsin, salimen gidip kabul olunmuş bir hac yaparak dönebilmeyi hepinize nasip etsin.  Hac yolculuğu boyunca yemeniz içmeniz, konuşmanız, düşünmeniz de ibadettir. O yüzden siz ibadettesiniz, sıradan bir yolculukta değilsiniz. Siz orada Allah’ın misafirlerisiniz. Orada Allah’ın misafirleri olduğunuzu unutmayacaksınız ve ona göre hareket edeceksiniz. Hac ibadeti süresince dua dilinizden düşmesin. Orada kendiniz için, aileniz için, ülkemizin selameti için, güvenlik güçlerimiz için, zulüm altındaki Gazze’deki ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz için dua edin. "dedi. Konuşmanın akabinde yapılan dua ile hacı adayları Ankara Esenboğa Havalimanına uğurlandı. İl Müftülüğü olarak hacı adaylarımıza hayırlı yolculuklar dileriz" ifadelerini kullandı.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER