Kaman Kaymakamlığı ile Kaman Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlediği ve bu yıl 32’ncisi gerçekleştirilecek “Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali” 14 Ekim Cumartesi günü başlıyor.

Kaman Kaymakamı Nurullah Kaya ve Belediye Başkanı Necati Çolak'ın ortaklaşa hazırladıkları “32. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali” 14 Ekim Cumartesi günü saat 11.00'de Mehteran Eşliğinde Festival kortej yürüyüşü ile başlayacak. El sanatları resim sergisi ziyareti, yazar buluşması ve kitap standı ziyareti, Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Gösterisi, Kaman Arkeoloji Müzesi Gezisi ve yemek ikramı, Ceviz Bahçesi ziyareti, Çocuklar için şişme oyun park ve çeşitli etkinlikler, “En İyi Ceviz ve Ceviz Bahçesi Yarışması” ödül töreni gerçekleştirilecek.

MUHARREM ERTAŞ’I  YARIN ANIYORUZ MUHARREM ERTAŞ’I YARIN ANIYORUZ

“Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali”  çerçevesinde saat 17.00'de Saim Altaş, Zülfikar Karakuş, Duygu Karakuş ve Sefo sahne alarak festivale katılanlara birer konser verecekler.

Festival programının ikinci günü olan 15 Ekim Pazar günü saat 10.00'da “En İyi Cevizli Baklava Yarışması”yla başlayacak “Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali” Ulusal Bilek Güreşi Yarışması, Ulusal Taekwando Yarışması, Yazar Buluşması ve standı ziyareti, Devlet Tiyatroları Çocuk Oyun Sahnesi, “Kaman Sesini Arıyor Yarışması”, El Sanatları ve Resim Sergisi ziyareti, “En İyi Cevizli Baklava Yarışması” ödül töreni ve yine saat 17.00'de başlayan Müslüm Altaş, Fırat Akyol, Arif Ertürk, İsmail Altunsaray, Öykü Gürman Konserleriyle 32. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali son bulacak.

Kaman Kaymakamı Nurullah Kaya ile Belediye Başkanı Necati Çolak, iki gün sürecek “Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali”ne bütün Kırşehir halkını davet etti.  (HABER: AYHAN CEYLAN)