Kırşehir Belediyesi, başlattığı kampanya ve sosyal

sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratmaya devam ediyor

 30 ADET GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMESİ GETİRENE FİDE HEDİYE EDİLECEK

 Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Hemşehrilerimizin yerli fide kullanarak tarımsal üretime yönelmesi ve tarımsal üretimimizin gelişimine katkı sunmaları, dışarıya olan bağımlılıkların azaltılması noktasında büyük önem taşıyor”

Bozok Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı Bozok Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı

 

Kırşehir’de 26 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanında fidelerini hediye edilecek. Fide almak isteyen hemşehrilerimiz geri dönüşüm malzemelerini Kırşehir Belediyesi’nin Cacabey Meydanı’nda kurduğu Atık Toplama Noktasına belge karşılığında teslim edebilecekler.

Kırşehir Belediyesi, daha önceki yıllarda da olduğu gibi, yapmış olduğu kampanya ve sosyal sorumluluk projeleriyle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Cacabey Meydanı’nda fide dağıtımı gerçekleştiren Kırşehir Belediyesi, bu yıl da sosyal sorumluluk projesi dahilinde yine fide hediye edecek.

Kırşehir’de hemşehrilerimizin yerli fide kullanarak tarımsal üretime yönelmesi ve tarımsal üretimin gelişimine katkı sunarak dışarıya olan bağımlılıkların azaltılmasının önemli olduğuna dikkat çeken Belediye BaşkanıSelahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Kırşehir Belediyesi olarak “Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğumuz ve daha önceki yıllarda devam ettiğimiz fide dağıtımına bu yıl da devam ediyoruz.

Fide hediyelerimizle yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çalışmalarımız bundan sonra da sürecek. Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber ve patlıcan vb. sebzelerinin yerli tohumlarından üretilen fideleri Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Bu yıl hazırladığımız kampanya kapsamında “Atık olarak düşündüğümüz bazı şeyler çöp değildir” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde farkındalık yaratmayı da hedefledik. 26 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında 30 adet geri dönüşüm malzemesi (cam, plastik, metal) getiren hemşehrilerimize, verdiğimiz belge karşılığında, 8-10 Mayıs tarihleri arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü kampus alanımızda fidelerini hediye edeceğiz. Fide almak isteyen hemşehrilerimiz geri dönüşüm malzemelerini Cacabey Meydanı’nda kurduğumuz Atık Toplama Noktası’na belge karşılığında teslim edebilecekler.” (HABER MERKEZİ)