TÜRKİYE Futbol Federasyonu (TFF) 3’üncü Lige yükselecek son takım Kırşehir’de belli oluyor.

Son aylarda Kırşehir’de oynanan grup maçlarına bir yenisi daha eklenerek bu kez 3’üncü Lige çıkma maçına ev sahipliği yapıyor.

Nevşehir'de özel sporcular, yüzme yarışlarında mücadele etti Nevşehir'de özel sporcular, yüzme yarışlarında mücadele etti

Silifke Belediyespor -Viranşehir Belediyespor takımları 3’üncü Futbol Ligi’ne çıkma mücadelesi verecekler. Karşılaşma 11 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’te Ahi Stadyumu’nda oynanacak. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, Ahi Stadı’nda gerekli çalışmaları yaparak bu önemli maça ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşayacaklarını ifade ederlerken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de Silifke ve Viranşehir’den gelecek taraftar gruplarına karşı her türlü önlemi almaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili TFF’den açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, “2022-2023 Sezonu Bölgesel Amatör Ligi 2.ve 7.Grup Müsabakaları ülkemizde gerçekleşen ve 10 ilimizi kapsayan deprem felaketinden dolayı 05.02.2023 tarihinde oynanan ikinci devre 15.hafta müsabakalarından sonra tamamlanamamıştır. TFF Yönetim Kurulumuzun aldığı karar gereği bu iki grubumuzun yarını kaldığı tarihteki musabakaların sonucunda gruplarında İder durumda bulunan BAL 2.Grup birincisi K.Maraş İstiklal Spor ile BAL 7.Grup birincisi Adana 1954 Futbol Kulübü direkt olarak TFF 3.Ligine Yükselmişlerdir. BAL 2 ve 7.Grupta yer alıp, deprem sonrası yarım kalan musabakalar sonucunda puan cetvelinde iddialı durumda bulunan takımlar BAL TFF 3.Ligine Yükselme Play-Off müsabakalarına katılmak için başvuruda bulunmuşlardır. Bu doğrultuda BAL 2.Grupta yer alan Arapgir Spor (Malatya), Dersim Spor (Tunceli), 12 Bingöl Spor, Siverek Belediye Spor (Ş.Urfa) ve Viranşehir Belediye Spor (Ş.Urfa) takımları 02-06 Mayıs 2023 tarihlerinde Kayseri grup merkezinde, BAL 7.Grupta yer alan Adana Vefa Spor, Anamur Belediye Spor (Mersin), Araban Belediye Spor (Gaziantep), Gaziantepgücüspor ve Silifke Belediye Spor (Mersin) takımları ise 02-06 Mayıs 2023 tarihlerinde Konya grup merkezinde BAL TEF 3.Ligine Yükselme 1.Kademe Play-Off müsabakaları oynamışlardır. Bu müsabakalar neticesinde Kayseri Grup Merkezinde Viranşehir Belediye Spor takımı, Konya Grup Merkezinde ise Silifka Beledıye Spor takımı grup birincisi olarak BAL TFF 3.1 igine Yükselme 2 Kademe Play-Off (Final) müsabakası oynamaya hak kazanmışlardır. Bu takımların katılacağı, BAL. TFF 3.Ligine Yükselme Play-Off 2.Kademe (Final) Müsabakası, KIRŞEHİR Grup Merkezinde 11.05.2023 tarihinde Saat 15.00 'de Ahi Stadında oynanacaktır. Bu müsabakaya ait uygulama ve esaslar ek'tedir. Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederiz” ifadelerine yer verildi. (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)