“Kırşehir’de istihdama da  büyük katkı sağlayacağız” “Kırşehir’de istihdama da büyük katkı sağlayacağız”

Türkiye Yelken Federasyonu organizasyonluğunda düzenlenen Kırşehir Valiliğinin koordinesinde 4 Ağustos'ta başlayan optimist yarışları sona erdi.
Yaklaşık 100'e yakın sporcu Savcılı plajı, Hirfanlı parkurunda mücadele etti. Zorlu mücadelelerin ardından 3 gün süren Optimist Yelken Yarışları gerçekleştirilen ödül töreniyle birlikte sona erdi.


Ödül töreninde konuşan Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, organizasyonda emekleri ve katkısı bulunanlara teşekkür ederek,  "Biz burada gençlerimize güzel bir aktivite alanı hazırladık. Gelecek yıllarda daha organize ve çok katılımlı programları icra edeceğiz. Burası Yelken Federasyonumuzun da çok beğendiği bir bölge oldu. Özellikle rüzgar sörfü ve rüzgar paraşütü gibi dallarda da bazı organizasyonlar yapılabileceğini değerlendirdik. İlimizde kulüpler kurmayı da arzu ediyoruz. Çocuklarımızı yetiştirerek gelecek sene bizim sporcularımızın da yarıştığı bir etkinlik olacağını ümit ediyoruz" dedi.
Optimist Genel, Optimist Kızlar, Optimist Junior Genel ve Optimist Junior Kızlar, kategorilerinde başarılı olan sporcular, ödüllerini Vali Buhara, İl Gençlik ve Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin ile protokol üyelerinden aldı.
Gerçekleştirilen ödül töreninin ardından sanatçı Cemre Özdal, gençlerin sevdikleri eserleri seslendirdi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)